Työttömän on pakkokin kiertää veroja mutta samalla kannattaa muistaa pari faktaa:
1) Suomalaiset kulutushyödykkeiden hinnat ovat 6-80 -prosenttisesti veroja
2) Valtion verokertymästä jo puolet tulee kulutusveroista eli ALVeista.
3) Voit siis leikata kulutusta laillisesti ja siten kiertää veroja.
Toi seuraava juttu pysähdytti ja kannattaa lukea myös kommentit. Linkit eivät varmaan toimi mutta lopussa on linkki itse avaukseen:
"Rivi-demari hoi: Sinun on pakko alkaa KIERTÄÄ VEROJA. Tässä O-W:n neuvoja.
Kako-kepuli-"demarit" kusettivat sinua raskaasti, ylivelkaannuttamalla jälleen kerran, kuten silloin 8-90-luvun taitteessa. Samalla mekanismilla. Ne lauloivat "työvoimapula"-valheita ja houkuttelivat teitä joukoittain, pankkihuijjareiden uhreiksi. Siksi olette kusessa, jälleen kerran. Lankesitte PORVARIN ANSAAN !
RIVI-demari, Sinulla ei enää ole mitään muita vaihtoehtoja kuin RYHTYÄ AVOIMESTI KIERTÄMÄÄN VEROJA. Aivan kuten miljonääritkin mutta et voi tehdä sitä omista ansiotuloista. Siihen ET voi vaikuttaa. Natsit nyppivät niistä verot täysimääräisinä.
AINOA missä voi kiertää veroja, on ALVit
( http://portti.iltalehti.fi/keskustel...d.php?t=850028 ).
ALVit muodostavat jo yli PUOLET valtion verokertymistä. Näin siksi, että em. linkissä mainitut kusettajat ovat aktiivisesti ryhtyneet kiertämään veroja ja porvari on lintannut nämä kierretyt verot ALVeihin. Siis sinun maksettaviksi.
Sinun on siis PAKKO vähentää kulutusta ja vain niin voit kiertää veroja. Kuten huomasit, PORRRVARITKIN tekevät niin, mikset sinäkin.
Matkustaminen, syöminen, marketeissa lilluminen. Niistä sinun, arvoisa rivi-demari kuten persukin, on nyt LEIKATTAVA, ja rajusti, muuta keinoa sinulla ei enää jäljellä taida olla, sillä kako-kepuli-"demarit", käyvät kimppuusi ankarasti:
http://www.oikeus.fi/14499.htm
Kaikesta kuluttamisesta sinun ei tarvitse silti tinkiä. Saat käytettyjä tuotteita tänään edullisesti. Lopetat siis vain uusien ostamisen. Sillä silloin säästät kaikkein eniten, ja kierrät veroja maukkaimmin.
Eliitti-"demari", puhuvat "luottamuksesta" mutta kusettavat sinua kutenkin. Miksi enää luottaisit porvariin, siihen mustaan tai valkoiseen, kako-kepuli-"demariin". Ne pelaavat samaa peliä kuitenkin.
Anna niiden tuomien MAMUjen kuluttaa. Delegoi verojen maksut siis mamuille, niitä kun porvari tänään suosiinkin. Ja sinun tehtäväsi oli vain - syrjäytyä - kuten lausuvat kauniisti.
Autetaan porvaria tässäkin asiassa, heitä "luottamus" natseihin kylmästi roskakoriin:
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/Tal...a1371265188740
ja jätetään ne leikkimään mamujensa kanssa, eikö totta rivi-demari:
http://www.hs.fi/paakirjoitukset/Hal...a1371264793534
"On hankala yhtälö varjella kantaväestön työmarkkinoita ja samalla houkutella ulkomaista työvoimaa. Jos saatavuusharkintaa jatketaan, ainakin työlupien käsittelyä on nopeutettava nykyisestä." "
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=927719
Nyt kaikki joukolla VERON-KIERTÄJIKSI !
18
411
Vastaukset
- sss-natsit_sensuroivat
Huomasitko, KAIKKI iltalehden linkit on sensuroitu !!!
Aivan äskettäin, juuri ennen kuin ss-natsihallituksen toimet alkavat purra- tutkivatko.ei
juu juu ja sipilä sen senkus kiertää veroja...eikä oikeisto-yle viitsi enää tutkia
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14603304/sipiloiden-veron-kierto-selvitettava-perusteellise
- 167-176
Iltalehhti lopetti nuo keskustelupalstat kokonaan, ei kestä tottuutta.
Minä olen kiertänyt tupakkaveroa jo syksystä 2012 alkaen, silloin vaihdoin sähkötupakkaan maksettuani tupakkaveroja yli 40 vuotta. Tilaan nikotiininesteet ja suurimman osan muistkin sähkötupakkatarvikkeista nykyisin Irlannista, maksan kai sinne myös vähän veroja ja silti se on n. 6 x halvempaa ja vähemmän haitallistakin.
Suomen ryöstöveroja en suostu maksamaan vaikka nikotiininesteet tuleekin kauppoihin uuden tupakkalain myötä, hinta on varmaan hirvittävä ja siksi yrittävät kieltää nettiostot. En tule noudattamaan tuota nettiostokieltoa joka on EU-lakien vastainen, tulli ei voi tutkia jokaista pakettia ja jos käry käy vaikka joka 10. kerralla niin silti jään voitolle varsinkin kun sakot käyn istumassa.- vironpoikauttaanytsinua
ja virvokkeet virosta tietenkin.
Huomaa, että niitä pitä tuoda iso satsi, jos omalla autolla. Vasta sitten kannattaa.
Ei ne voi sitä estää, vaikka haluaisivatkin. Se eu-sopimus menee niin. Omaan käyttöön tietenkin ja perusteluiksi, ettei vuoteen kahteen uudestaan. Eivät siis voi estää, kun toimit tällä tavalla.
- olenirtiveroista
itse toimin ahneen anne bernerin tavoin, en ilmoita rahoja ja vien ne veroparatiisiin !!!
-kun kukaan ei luota isänmaahan, niin kas, se isänmaa murtuu ja muuttuu imaamien johtamaksi monikulttuurihelvetiksi.
- en aiko uhrata mitään ahneen kepu-kokoomus-sdp-vihreän naivismnin eteen !!!- ALVit_vertasijuo
Delegoi kulutus MAMUille. Anna niiden hoitaa ALVit sun muut, SUOMALAISESSA veroparatiisissa.
Tiesitkö muuten, mikä on suomalainen veroparatiisi? Se on hypermarketti tietenkin
http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=315920&offset=30 - Haans.seA
ALVit_vertasijuo kirjoitti:
Delegoi kulutus MAMUille. Anna niiden hoitaa ALVit sun muut, SUOMALAISESSA veroparatiisissa.
Tiesitkö muuten, mikä on suomalainen veroparatiisi? Se on hypermarketti tietenkin
http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=315920&offset=30MUISTAKAA kansalaiset: Britannian Bexittiä ei totetuttanut sikäläiset kusettajat (poliitikot) vaan kansan enemmistö, kymmenien miljoonien MASSAT, jotka olivat kyllästyneet mamutuksen tuomaan työttömyyteen sekä pätkätöihin ja vastaavasti porrvarin silmittömään rikastumiseen juuri mamutuksella. Massat siis päättivät, että nyt on porvarin vehkeily loppu.
Meillä suomessa ne toimivat juuri samoin kuin lontoon eliitti. Niillä (suomen porrvareilla ja "demareilla") ei todellakaan ole sinun etusi mielessään, kun ne jälleen kähmivät:
""Eduskunnan enemmistö helpottaisi ulkomaisen työvoiman tuloa""
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005441203.html
Ja juuri MAMUtus on vaikeuksiesi takana !!!!
- Velokalhu
Hain verotoimistosta veronkiertolomakkeen ja täytin sen heti siellä. Sain kortin jolla esim saan kaupasta ostokset ilman alv:tä. Toimii samoin kuin vaikka kplussa, kun kassa sanoo hinnan niin vetäiset sen kortin lukijasta ja kuinka ollakaan summa on pudonnut alv:n verran, riippuen tietysti mitä ostaa. Huoltoasemalla bensa 95E maksaa jotain 73 cent litra. Tuloverojakaan en enää tarvitse maksaa. Se kiertää kaikki verot. Menkää heti huomenna juoksujalkaa täyttämään sellainen lomake verotoimistoon. Se on 003B lomake.
- veronmaksajaaa
Miksi tästäkin lomakkeesta on vaiettu? Heti Joulun jälkeen täytyy mennä täyttämään, kiitos vinkistä. Ei mennyt hukkaan tälläkään kertaa suomi24 lukeminen, rahanarvoista tietoa saa aina.
- huimikälomake
Entä tämä "lomake"
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14035444/oikeisto-yle-etuuksien-verotus-kiristyy- - paljonon_vähän
Pakkohan se....etuuksia on kiristää, kun kusettajat ei maksa veroja
...RIITTÄVÄSTI
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14087468/miljonaarien-lukumaara-38-n-kasvussa-suomessa#comment-82903923
- jöätä_väliin
Joulukuusestakin joudut maksamaan Kepulaiselle ja valtiolle arvonlisäveron.
Vaikka kuivuu parin päivän päästä sekin - eeeeie
Työtön elää verorahoilla ja kannustaa kiertämään veroja. Se on sama kuin kehottaisit kusemaan ja paskantamaan sun kaivoosi, josta juomaveden haet. Fiksua, eikö totta?!
- joooo-o
"eeeeie"
No sähää just teet sitä, paskannat ja kuset tossa omaan kaivoosi.... - ALVnmaksuloppuipi
Eli tarkoitat, että työtön elättää itse itsensä, maksamillaan veroilla?
Näkökulma tuokin, sinänsä mielenkiintoinen.
Mutta eikun leipä jonoon, eikä MISTÄÄN maksella enää ALV:tä. Kaikki ostetaan yksityishenkilöiltä ja käytettynä jos mahdollista.
Lihat ja muut ruoat saa farmareilta, kun heiltä yksityishenkilöinä käteisellä ostaa omaan käyttöön lihat perunat kalastajilta kalat jne..
- taxfreefred
Mä nukun makuupussissa, lämmittää itse itsensä.
Myyn auton pois.
Ostan vain sapuskat, heh.
Jne. - vastaus.panamaan
Sinun vastauksesi PANAMA-pojille. sen on pakko olla tässä, sillä
rahasi loppuvat... - isänmaallinenTeko
On turha maksaa veroja, koska verot tuhlataan eu nettomaksuun, ja verorahat tuhlataan pakolais turismiin ja kotoutus turismiin.
Ei siis ole mitään syytä maksaa veroja.
Älä ole tyhmä aasi ja maksa veroja !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.3192422Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi2682254Veriteko Kajaanissa.
Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.231459Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano511377- 871291
Millainen ihminen linda brandt-ahde on
Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta451256- 1021236
Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose1641234- 821231
Anna vihje jonka vain te tiedätte
Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e901194