Äänestän vasemmistoliittoa, tuen luonnonsuojelua ja ihmisoikeuksia. Harrastan teatteria ja klassista musiikkia. Olen kasvissyöjä ja kaikin puolin muita parempi ja moraalisempi ihminen, mutta vihaan syvästi naisia. Haluan vain tehdä selväksi, että naisten vihaaminen ei ole persujunttien yksinoikeus.
Olen vihervasemmistolainen naisvihaaja
Punavihreä viha
688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Muuten hyvä mutta ole mieluummin äärioikeistolainen naisvihaaja.
Eihän persujuntit vihaakaan naisia vaan sivareita!
Mikäpä siinä olisi vialla.
Olen ihmetellyt miksi useampi henkilö, joka esim. vastustaa kapitalismia, ei vastusta naisten seksikartellia ja siihen sisältyvää silmitöntä riistämistä ja syrjintää.
Toisaalta en enää edes jaksa kummastella miten niin itseään tasa-arvoisina ja antikapitalisteina olevat feministit itse tähtäävät yhteiskuntaan jossa beta- ja atm-statukset ovat laissa kiellettyjä, ja saa olla ainoastaan jonkinlaisia alfoja alisteisessa mutta silti naista korkeamassa statuksessa.
Kannattaa tutustua tuohon:
http://www.marxists.org/archive/bax/1913/fraud/index.htm
Minä olen aika pitkälti samanlainen eri harrastuksilla. Klassisesta musiikista kyllä tykkään. Vituttaa äänestää, kun sekä Vasemmistoliitto, että Vihreät ajavat feminismiä, vaikka naisilla ja miehillä on jo Suomessa ihan yhtä hyvät puitteet tehdä elämästä oman näköistä ilman mitään esteitä.
On todella paljon ihmisiä, jotka ovat muuten todella jees, mutta sitten heillä on se pohjoismainen "naiset ensin / biologiaa ei ole olemassa" -feminismi siellä ajatuksissa aina pyörimässä ja vaikuttamassa negatiivisesti päätöksentekokykyyn.
Naisviha on siitä hyvä että sitä voidaan harrastaa yli puoluerajojen eikä siihen tarvitse sotkea ollenkaan politiikkaa mukaan. Esimerkiksi jos on joku kokoontuminen jonne tulee eri puoluekantaa edustavia kavereita voisi homma mennä riitelyksi viinanoton myötä mutta heti kun kääntää puheet suomalaisiin naisiin kaikki on niistä ihan sopuisasti samaa mieltä, näin säilyy rauha, järjestys ja toveruus tulenarassakin ilmapiirissä.
Ketään kiinnosta jonkun kommarin mielipiteet, klassinen musiikki ei korjaa perusvammaa.