Mikä avuksi , kun muuten ajatuksia virtaa kokoajan , mutta joutuessani väittelyyn ajatuksenjuoksu loppuu kuin seinään , eikä tule mieleen mitään järkevää vastaväitettä.
Noin 10minuuttia väittelyn jälkeen tupsahtaakin mieleen niin hyvin perustellut mestari vastaväitteet , mutta koska en jaksa vanhaa asiaa kaivaa enään esiin , joudun pitämään ajatukset päässäni ja nielemään karvaan tappion.
En muuten perusta moisista sanataistoista , mutta kun tunnen muutaman ihmisen , jotka ovat lähes aina eri mieltä kuin minä , mutta joudun joustamaan heidän kantaansa , koska väittelyn aikana minulla ei tule mitään painavaa mieleen.
Oikeasti ärsyttävää pidemmän päälle , enkä pysty unohtamaan asiaa , koska puntaroin tälläisiä asioita lähes kokoajan ja sen takia omaan vahvan mielipiteen , joka ei pääse suusta ulos , kun ajatukset katoavat johonkin silloin , kun niitä tarvitsisin.
väittely
4
216
Vastaukset
- 10+18
Väittele hänen kanssaan kirjallisesti Facebookissa tai Twitterissä!
- 299
Unohtui tosiaan mainita , että kirjalliset väittelyt yleensä voitan , mutta suulliset häviän , outoa..
- hölökynkölkyn
Et vae ossoo :)
- Ne suhteet
Samaa asiaa olen miettinyt omalla kohdallani. Asia usein loppuu siihen, että viimeinen sana sanotaan ulkonäöstä ja vaikka mistä. Olen empaattinen ihminen, enkä halua arvostella kenenkään ulkonäköä, ja vielä pahempaa, jos jotkut viimeisenä tikkuna alkavat arvostella jonkun toisen lapsia. Naiset usein riitelevät sillä tavoin.
Vielä vuosikymmentenkin jälkeen nousee huonoina hetkinä mieleen, mitä olisi silloin sanoa ja tehdä, että olisi pitänyt toimia toisin. Avioeron jälkeen olen tosin saanut vapauden olla menemättä paikkoihin, joissa on ilkeitä ihmisiä, joitten kanssa pitäisi väitellä. Naiset ottavat syntipukin aina kiltistä toisesta naisesta, kun eivät turvallisuussyistä voi riidellä oman miehensä kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068