Skodan eniten mainostettu automerkki

Eikö tuote ole niin hyvä, ettei se tee kauppaansa ilman tuputtamista?

14

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onko näin

      Saiskos tarkempaa tietoa. Minusta esim. citikan mainoksia näkyy ällistyttävän paljon suhteessa myytyihin autoihin.

    • Olisiko tilastoja,

      joista asia voitaisiin kiistatta todeta? Mulle ainakin Skodan omistajat "mainostivat" aikoinaan Skodaa erinomaisena valintana hinta-/laatusuhteeltaan. Ja paikkansa on kehut pitäneet.

    • Tupu tupu lampaitani

      Länttilörtin aloitus on TAAS trollaus. Otetaan yksi perustelematon väite ja heitetään se muka faktana esiin.

      Tämä palsta on Skodalle parasta mainosta. Mitä enemmän röllit täällä huseeraavat, sen paremmin järkevät ihmiset osaavat tehdä päätelmiä asioista.

      • landlordin kaveri

        Se oli mielipide. Jonka esittäminen on kai sallittua?


      • Läpö läpö lehmiäni
        landlordin kaveri kirjoitti:

        Se oli mielipide. Jonka esittäminen on kai sallittua?

        Ei pidä esittää mielipidettä faktana. Lisää lauseeseen: MINUN MIELESTÄNI...

        Otsikossa oli sitäpaitsi typerä kirjoitusvirhe.
        Mitäpä tarkoittaa "Skodan eniten mainostettu automerkki"?? Höh.


    • Tutkittu tuote

      Tutkimusten mukaan Skodan tyylitajuttomuus näkyy myös tökeröinä mainoksina joita toistetaan joka tuutissa. Tämän seurauksena sopulilauma menee ja ostaa niitä.
      Mauton ja hajuton kokonaisuus puree Suomalaiseen tavis-kuluttajaan mainiosti koska tämä ostajakunta syö muutenkin sikanautaa.

      • landlordin kaveri

        SIkanauta on hyvää, toisin kuin Skoda.


      • muita merkkejä löyty

        Ainakin TV:ssä Skodan mainokset ovat vähemmistönä. En ole huomannut edes lehtien palstoilla kovin runsaasti Skodan mainoksia.


      • Buhahaha

        "Tutkimusten mukaan".. Hahahahahaha. Trollin peräkamarissaan omassa pääkopassaan tekemä tutkimus, jolla ei ole arvoa enempää kuin käytetyllä vessapaperilla.


    • fuck? että mit?

      Tuote on hyvä ja tekee kauppansa. Ongelma? Provo-trolli taas, kun ei disinformaatiota muuten löydy.

      Loordikin on varmaan huomannut, että Skodan myyntiverkosto laajenee jatkuvasti. Yleensä on tapana myös mainostaa. Ja nyt luulisi resurssejakin olevan suuruuden logiikan toimiessa. Tuskin uutta verkostoa kannattaa rakentaa olemalla hiljaa.

      Sitikan tapauksessa ei tosin huutokaan auta. En tiedä miksi. Eihän se ole autoa kummempi. Voisi joskus harkita, kunhan ei tarvitse päätyä desantti-landlordin kanssa samaan "onnellisten shitikka-miesten" ryhmäkuvaan...

      • landlordin kaveri

        Joo, sehän oli Ladallakin sama juttu.


      • IandIord
        landlordin kaveri kirjoitti:

        Joo, sehän oli Ladallakin sama juttu.

        Älä nyt Larppaa tähän sekota, sen menestyksen syyt olivat ihan muualla.


      • On se kumma, että aina se Sitikka myy sen muutaman sata vaikka sitä ei missään mainosteta.


      • Lukee Suomen mediaa?
        landlord kirjoitti:

        On se kumma, että aina se Sitikka myy sen muutaman sata vaikka sitä ei missään mainosteta.

        Disinformaatiota taas. Todella näkyviä kokosivun mainoksia Hesarissa ja tämänkin palstan yläbannerissa. Mutta jos ei näe, tai halua nähdä, sama toi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7540
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2969
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1803
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      118
      1483
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      774
    Aihe