Yksi Suomen googletetuimpia aiheita vuodesta toiseen on klassinen "Kuinka iskeä nainen".
Koitan avata vastausta ainakin nettideittailun näkökulmasta.
http://www.e-kontakti.fi/blogi/kuinka-iskea-nainen-10-vinkkia/
Tuleeko mieleen lisävinkkejä, jotka erityisesti toimisivat seuranhaussa netistä?
t: Heli E-kontakti.fi
Kuinka iskeä nainen? 10 vinkkiä
7
277
Vastaukset
- joopajootaas
jessus mitä pas**aa. noh noita raapustelekin ämmät.
- IiroV
1. Hae tehokkaasti
2. Räätälöi hyvä ensiviesti
3. Kuva esiin
4. Älä ahdistele tapaamisella tai omilla yhteystiedoillasi
5. Kärsivällisyys
6. Kirjoita keskipitkiä viestejä
7. Kysy ja vastaa
8. Flirttaile, mutta pidä seksikortti piilossa
9. Kivat ensitreffit
10. Treffien jälkihoito tyylikkäästi
1. Kyllä.
2. Kyllä.
3. Kuva on kaksiteräinen miekka. Osa vastaa kuvan vuoksi, osa jättää vastaamatta kuvan vuoksi. Pelkkää kuvaa tuijottavat voivat (minun mielestäni) siirtyä vaikka Tinderiin.
4. Kyllä. Yhteystietoja tyrkyttävä viestii olevansa epätoivoinen.
5. Tätä ei voi kylliksi korostaa. Kuitenkin tuloksia pitää tulla järkevässä ajassa, eli jos keskustelu jatkuu esim. pari viikkoa ilman että saat puhelinnumeroa tai pääset treffeille, unohda nainen ja siirry suosiolla seuraavaan.
6. Riippuu vastaanottajasta. Omalla kohdallani huomaan hyvin nopeasti jos nainen ei nauti/osaa viestiä kirjallisesti. Lisäksi pelkkä kirjoitusasu kertoo paljon yleissivistyksestä ja koulutustaustasta.
7. Kts. edellinen.
8. Pienet kaksimielisyydet tai hienovarainen vihjailu toimivat parhaiten. Suorat ehdotukset tai alastonkuvien lähetteleminen karkoittavat 99,5% naisista.
9. Kahvittelu (julkisessa kahvilassa) on hyvä ja edullinen vaihtoehto. Bonuksena paikalta voi poistua hyvin nopeasti, jos deitti osoittautuu katastrofiksi.
10. Kyllä. Jos deitti oli hyvä, kiittäminen on vähintä mitä voi tehdä. Toisaalta jos deitti ei vastaa kahteen (järkevän aikavälin jälkeen lähetettyyn, esim. perättäiset päivät) viestiin, hän ei ole kiinnostunut ja uuden deitin etsiminen on kohdallaan. Edelleen jos deitti osoittautui katastrofiksi, voi ilmoittaa "kiitos treffeistä, mutta et ole minun tyyppiseni kumppani, onnea etsintään" jne. - Esko Mörkö
Joo. Jos olet alle 170 cm "pitkä" mies, niin unohda koko touhu ja keksi ajallesi parempaa käyttöä.
- Anelka
Ite oon 166 ja naisia piisaa, kaverina, ja kumppanina, esim lady 155cm on lyhyempi,, ja niitä riittää. kaikenpituisille on joku,, Hymyilevä mies näyttää pitemmälle.. kokeilkaa.
- mie kaks ysi
Jooo-oh, ihan hyviä neuvoja, oletuksella että, joku vastaa viesteihisi...
Ja jos koulutaustaa ei kummemmin löydy, niin ei kannata edes yrittää netissä.
- Juuuakjkh
Cajun on tehnyt oppaan. Tässä muutama vinkki, jotka kannattaa katsoa koska ovat hieman maalaisjärjen vastaisia :)
https://www.youtube.com/watch?v=Za0JENJmqhg
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.703831Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883199Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1032473Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.151679Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m711445- 971333
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä501286- 551083
Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä561050Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11031