Pieni parannus Raumon tielle

Hyvä että saadaan Torpin kohdalla olevan Raumontien radan alikulun kohdalla oleva pintavaurio vihdoinkin korjattua. Harmillinen se on ollutkin.
4201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kauan se sai siinä ollakin: https://www.google.fi/maps/@65.8509537,24.1957664,3a,75y,193.75h,58.44t/data=!3m4!1e1!3m2!1sc1xw_ewWtjSGbxPGAwYCxA!2e0

Ja tuosta on jo 3 vuotta aikaa...

Äänestä

Autossa on ratti, ainakin mulla, ja se pieni vauriokohta oli helppo kiertää.
On tietysti hyvä että kädettömille baana korjataan että voi ajaa taas samassa urassa.

Äänestä
  • Hah hah.... tornion tiet on niin surkeassa kunnossa muutenki. Kaikki revitään auki ja sit ne on siinä tilassa useamman kuukauden.... tulis lumet äkkiä niin tasoittas vähän. Sitten päästään nauttimaan urista.

    Äänestä

Raumontiellä myös yksi jos toinen epäkohta mikä ois hyvä korjata.. tai siivota..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähfööripä kirjoitti:

Hyvä että saadaan Torpin kohdalla olevan Raumontien radan alikulun kohdalla oleva pintavaurio vihdoinkin korjattua. Harmillinen se on ollutkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu