Hei
Onko kenelläkään kokemusta http://www.oberlo.com/ liikkeestä?
Olen katsellut tuolta Assassin's Creed III hupparia.
O.berlo
17
1000
Vastaukset 17
Ei ole mutta facebookissa nämä minulle mainostaa huppaeita, joita vähän aikaa sitten haaveilin amazon.comista mutta sieltä eivät alkaneet lähettää suomen perukoille saakka.
Kysymys kuuluu, voiko näihin luottaa.- raymondlee
Onko kukaan vielä tilannut täältä onnistuneesti?
- Ano Nymous
just tilasin katotaan tuleeko parin päivä päästä. Hieman kyllä oon ollu aina tämmösiin epäileväinen, mutta tilasin silti. Parin päivän päästä tietää...
- Boss
Ano Nymous kirjoitti:
just tilasin katotaan tuleeko parin päivä päästä. Hieman kyllä oon ollu aina tämmösiin epäileväinen, mutta tilasin silti. Parin päivän päästä tietää...
Onko kuulunut mitään?
- Ano Nymous
Boss kirjoitti:
Onko kuulunut mitään?
Ei ole vielä kuulunut mitään, tosin tässä on heidän shipping ja lähetys "säännöt" http://www.oberlo.com/pages/shipping. Tilauksesta tuli viestit ja paypal hommat ihan normaalisti. En ole huolissani.
- Hiemanveetuttaa
Itse tein tilauksen 9.9 ja tosiaan mitään ei kuulu, ekat viikot tilaus oli pending tilassa ja n. kaksi viikoa siitä tilaus meni expired tilaan. Olen laittanut 3 sähköpostia koskien tilaustani mutta ei vastausta. Kaiken huippu on se että saatte seuranta koodin chinapostin sivulle, mutta kun näppäilette koodin ilman linkkiä sivulle koko tilausta ei ole olemassakaan. Sokean luottona paypalin kautta maksoin, ja sivuillaan lupaavat 45 päivän sisällä rahat takasini tilille. Suomeen tilauksen pitäisi tulla noin 25-30 päivän sisällä ja viimeistään 45 päivän sisällä. Tämän hetkisen kokemukseni perusteella en suosittele kellekkään.
- Epäonnekas
Itse tilasn 11.9.2014. kaksi takkia tuolta. Itselläni oli sama, että tilaus oli tosi kauan (pari viikkoa) pending -tilassa. Tavara kuitenkin saapui minulle 10.10.2014.
Epäonnekseni huomasin, että kumpikaan takki ei ollut tilaamaani kokoa, vaan isompia. Onneksi toista takkia pystyn silti käyttämään.
Toinen takki menee palautukseen, ellen saa alennusta takista.- Tilasin yolo.
Ne ilmottaa "Sizing" kohdassa et vaatteissa koko näyttää kahta isompaa esim. Tilaat S mutta vaatteessa lukee L.
- kinksujen kauppa
Tilasin yolo. kirjoitti:
Ne ilmottaa "Sizing" kohdassa et vaatteissa koko näyttää kahta isompaa esim. Tilaat S mutta vaatteessa lukee L.
Kiinalaisten koot. XL on yleensä korkeintaan meikäläinen M. Itse olen aika harteikas ja käytän XL:ää, joten turha itäaasialaisen mitoituksen vaatteita tilatakaan, vaikka siellä (Etelä-Koreassa, nykyään Kiinassakin) tehdään houkuttelevan hyvännäköisiä vaatteita.
- Skeptikko
Tilasin muutama viikko sitten ja "shipping confirmation" tuli 20.9.2014, mutta vaatteita ei ole kuulunut. Tracking-sivulla lukee "expired". Alkaa usko kadota, en voi suositella. Onneksi tilaus ei ollut kovin iso.
- EpäOnninenKo
Tein tilauksen tuonne 6.10 ja tilaus on edelleen tilassa "unfulfilled". Olen lähettänyt sinne 4-5 sähköpostia ja kysellyt tilauksen perään, mutta vastausta ei kuulu... Viimeisin viesti sinne oli, että perun tilauksen kun tilausta ei käsitellä/lähetetä eikä sähköposteihin vastata, Nyt selvittelen mahdollisuutta saada rahat takaisin!
En suosittele!
- Skeptikko
Tilaus saapuikin viimein. Aikaa tähän meni 40 päivää. Tavarat tosin eivät vastaa kuvissa esitettyjä, joten varautukaa pettymykseen.
EpäOnninenKo - minä uskon, että se tilauksesi kyllä saapuu. Siihen vaan menee aikaa. Yhteenkään sähköpostiini ei myöskään vastattu.
Eli summa summarum:
- kelvoton asiakaspalvelu
- ERITTÄIN pitkät toimitusajat
- tuotteet eivät ole sitä mitä kuvista voisi odottaa
En siis suosittele tätä lafkaa edelleenkään, vaikka tuotteet viimein saapuikin. - pettynyt9
Toimitusvahvistus (China post). 23.9, tilausta ei näy edelleenkään missään eikä sähköposteihin vastata. En tilaa toiste.
- MM-OK
Oma kokemus (tilattu paita ja takki). Kuittaus Oberlo & PayPal tuli heti. Sit ei mitään 3vkoon, vasta kolmanteen tiedustelumailiin tuli vastaus (ja linkki seurantaan) ja siihenkin 5pv viiveellä. Kamat tuli 1kk tilauksesta. Seuranta näytti parhaimmillaan vaan että laitettu postiin Kiinassa.
Tuotteet: materiaali H&M-tasoista tai vähän heikompaa. Tuotteissa kokona XXL (tilattu L), mutta vastaa meikäläistä L-kokoa.
En tilaa uudestaan enkä suosittele. Sain mitä tilasin.
Jos olisi 45pv lähestyny niin olisin pistäny claimin PayPalin kautta! Eli ei kannata ainakaan millään muulla maksaa.- MM-OK
Lisäys vielä yllä olevaan: tuotteet eivät tosiaankaan ole leikkaukseltaan sen näköisiä kuin kuvissa vaan aika pökkelönmallisia. Oli onneksi halpaa koska muuten olisi ryöstetty fiilis.
- K4NNI44LIO
Täyttä paskaa!!!! en suosittele kellään!!! samat tuotteet saa puoleen hintaan "dww.dx.com tai www.banggood.com" tilasin itse kyseisiä huppareita pari kappaletta, ensinnäkin tuote ei ole ollenkaan saman näköinen kuin kuvassa!! toiseksi paitojen kesti tulla niin vitun kauan, että palautus oikeus meni "ohi".. ja paypal:in kautta kun asiaa selvitti, niin täyty noi saatanan paskat postittaa Kiinaan, ni voi saada rahat takaisin.. että semmosta, mutta tosiaan vitun rumia ja saatanan huono laatuisia, tehkää palvelus ja älkää tilatko, tai jos haluaa vaikka työhuppariksi, nii tilatkaa tota toista kautta, niin saa ainakin halvemmalla...
- SSMartti
Älkää tilatko,
-toimitusaika ~50 päivää tilauksesta, mihinkään kyselyihin eivät vastaa
-Laatu on aivan täyttä roskaa, tilasin "BOSS" takin, ilmoitetut mitat eivät pidä lähimainkaan paikkaansa, leikkaukset ovat luokkaa jätesäkki, materiaali niin ohutta että näkyy läpi.
Tämä lähtee UFF:n laatikkoon, jos joku tästä iloitsisi.
Sellainen kokeilu, halvalla ei saa hyvää tuli todettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6071561Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl481730Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12681- 44634
- 40600
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510- 30502
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160484