Seborrooinen ekseema, finnit

punakkapaskanaama

Mitä ruokia pitää välttää?

5

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruokakauppaan

      Aloittaisin välttelemällä viljoja ja sokereita. Tämä sokerittomuus koskee siis myös hedelmiä. Einekset ja lisäaineet jätät seuraavaksi.

      Teet itse ruokasi luonnonmukaisista ruoka-aineista, etkä syö mitään elintarviketeollisuuden tuotoksia.

    • joo..

      Voisiko laktoosi aiheuttaa?

    • dfaywer

      Maito rasvoittaa ihoa ja lisää kaikenlaisia finnejä ja muita ongelmia. On kokemusta pitkältä ajalta. Maitoituotteita voi finninaama syödä vain vähän tai ei ollenkaan. Viljojen poisjättäminen auttaa ehkä promillea finninaamoista. Suurimmalla osalla ruokavalio ei vaikuta mitenkään. Vain kokeilemalla tiedät.

    • erästeräs

      Olen lukenut jutun, jossa joku sai avun proteiini valmisteen käytöstä. En tiedä sisältikö valmiste hivenaineita myös. Kokeilla voi jauheena jogurtissa esim.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      150
      5148
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      83
      2742
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      86
      1735
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1206
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      49
      956
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      902
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      883
    8. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      883
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      862
    10. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      828
    Aihe