ei mulla muuta
Voiko olla älykäs tietämättään?
11
848
Vastaukset
- 17+18
Varmaan joku varsin introvertti ihminen. Useimmilla on koulussa ja sosiaalisissa yhteyksissä sen verran vertaisarviointia että osaa suurin piirtein luokitella itsensä, hoksaako muita paremmin.
- öäöäöäöäöä
Vöi öllä äsperger jös häluää
- Piilonero
Riippuu hieman lahjakkuuden lajista. Jotkut puhkeavat vasta kukkaan, kun pääsevät kokonaan itse määrittämään ongelmat, jotka haluavat ratkoa. Tosin kohtuullisen fiksuiltahan he ovat yleensä vaikuttaneet siihenkin saakka.
- 14+5
Enemmän ajattelisin aloittaneen kysymyksestä, että voiko ihminen olla tyhmä tietämättään, minä luultavasti olen sitä, kun tänne kirjoitan.:/
höpinä, minusta on kiva kun jostain saisi vastauksia mutta nykyään ihmiset on joko yhtä tietämättömiä kuin minäkin.
Jotenkin tuntuu että sitä meille syötetään, ettei me herättäisi puolustamaan kotiamme.- Voi olla
moraalinvartija kirjoitti:
höpinä, minusta on kiva kun jostain saisi vastauksia mutta nykyään ihmiset on joko yhtä tietämättömiä kuin minäkin.
Jotenkin tuntuu että sitä meille syötetään, ettei me herättäisi puolustamaan kotiamme.Voi olla koska mua haukuttiin koulussa tyhmäks ja aikuisena menin testiin sain hirmuisen hyvät pinnat! Koko nuoruuden luukin olevani tyhmempi kuin muut mutta aikuišena tajusin asia voi olla toiste ja testuutin ! :)!
- Been_there
Voi olla kirjoitti:
Voi olla koska mua haukuttiin koulussa tyhmäks ja aikuisena menin testiin sain hirmuisen hyvät pinnat! Koko nuoruuden luukin olevani tyhmempi kuin muut mutta aikuišena tajusin asia voi olla toiste ja testuutin ! :)!
Haukkuminen kohdistuu yleensä siihen joka poikkeaa jotenkin joukosta.
- nälypää
Voi olla. Ei älykäskään aina voi ymmärtää miten tyhmiä muut ovat.
- ihmiskoe_snr6941
Ei älykkyyttään voi tietää jos ei ole käynyt testissä.
PS. Tiesittekö että sekä nimimerkki ihmiskoe_snr6945 että ihmiskoe_snr6944 ovat varattuja, eli niitä ei voi käyttää Suomi24:ssa? - Anonyymi
Voi
- Anonyymi
On ollut useita kertomuksia joissa asiallisessa testissä käynyt on yllättynyt hyvästä tuloksestaan.
Paras testi mun mielestä on luetun ymmärtämisessä; monet oppikirjat ovat vaativia..
Sitten on muita älykkyyden lajeja, kuten matemaattinen ja muisti.
Osa henkilöistä on älykäs vasta kerättyään paljon tietoa ja käsiteltyään sitä, ja sitä ei voi tietää sitä ennen eikä testeillä. Ajan mukana tulee kyseisenlaista krystalloitua älyä, joka liittyy asiantuntemukseen, viisauteen ja innovatiivisuuteen alalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2103879Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632465Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472233
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136