Hyviatekoja.fi kampanjassa Elinsiirtourheilun MM-kisat 2015!

Happy Feet Pinja

Hei!

Tekisitkö päivän hyvän teon, joka vie aikaasi alle minuutin ja takuulla tekee sinut iloiseksi?

Olen mukana lokakuun 2014 Hyviatekoja.fi -kampanjassa, jossa haen rahoitusta unelmalleni. Kampanjassa saa tarvitsemansa rahoituksen se hanke, joka saa 31.10.2014 mennessä eniten ääniä sosiaalisessa mediassa. Äänestämällä hankettani voit siis auttaa minua toteuttamaan monen vuoden aikaisen unelmani!

Hanke, johon haen rahoitusta ko. kampanjassa, on osallistuminen elinsiirtourheilun MM-kisoihin vuonna 2015. Kisat ovat Argentiinassa, ja kustannuksia muodostuu mm. valmennuksen, varusteiden ja matkakulujen muodossa. Lajejani ovat lyhyet juoksumatkat: 100m, 200m, 400m ja 4x100m viesti.

Kisojen nimi paljastanee, että olen elinsiirtopotilas. Elinsiirto pelasti henkeni 4 vuotta sitten, 26-vuotiaana. Elämä muuttui kertaheitolla, ja opettelin mm. kävelemään uudelleen. Urheilu ja erityisesti juoksu olivat olleet rakkaita harrastuksia jo ennen elinsiirtoon johtanutta sairastumistani, ja vuoden verran kuntouduttuani syttyi uusi kipinä liikkumiseen - sekä samalla haave päästä kisaamaan MM-kisoissa. Näin neljä vuotta myöhemmin ei kunto ole enää esteenä, mutta rahoitus on turvattava.

Kisoihin osallistumisessa on kyse paitsi kilpaurheilusta, myös syvästä kiitollisuudesta ja kunnioituksesta saamaani uutta elämää kohtaan. Kisat ovat iloinen tapahtuma, jossa yhteisöllisyydellä ja kokemusten jakamisella on myös suuri merkitys.

Autathan minua toteuttamaan tämän haaveen, ja juoksemaan kilpaa Argentiinassa elokuussa 2015?

Löydät hankkeeni täältä:
http://hyviatekoja.fi/fi/projekti/juoksujalkaa-argentiinaan-elinsiirtourheilun-mm-kisat-2015

Äänestys on käynnissä 31.10.2014 asti. Äänestää voit klikkaamalla kuvani oikealla puolella Facebook-kuvakkeen vieressä olevaa oranssia Äänestä-nappia (tai vastaavasti Twitter-äänestys toimii myös) ja kirjautumalla sitä kautta Facebookiin. Hyviatekoja.fi ei postaa mitään puolestasi Facebookiin, eli sivusto ainoastaan rekisteröi äänesi. Toki sinulla itselläsi on mahdollisuus halutessasi jakaa hankkeeni Facebookiisi, jotta ystäväsi voivat myös äänestää :)

Kiitän tuhannesti jo etukäteen, ja toivotan ihanaa syksyä!

Pinja

0

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

        Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
        Äänekoski
        85
        1742
      2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

        Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
        Maailman menoa
        272
        1615
      3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
        Maailman menoa
        290
        1399
      4. Martina lähdössä Ibizalle

        Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        171
        1321
      5. Avustikset peruttu.

        Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
        Suomussalmi
        57
        915
      6. Määpä tiijän että rakastat

        Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
        Ikävä
        48
        891
      7. 66
        884
      8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

        Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
        Ikävä
        66
        883
      9. Miksi mies tuntee näin?

        Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
        Ikävä
        40
        871
      10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

        parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
        Ikävä
        48
        838
      Aihe