Piltin Persikka- banaanisose

Persikka-banaanifani

Kyllä harmittaa hirveesti kun Piltti meni uudistamaan Persikka-banaanisoseen. Tyttö tykkäsi hirveesti syödä sitä ja sillä meni aamupuurokin hyvin alas kun sekaan sotki. Nykyinen Omena-persikka-banaanisose on ihan hirvittävän makuista. Kaapin perälle jäi kun tyttö ei suostu syömään ja totesin tämän soseen avulla et on omenalle allerginenkin, niimpä olen sitten itse yrittänyt syödä soseet pois, mut eipä ole kyllä mikään makunautinto yäh. Piltin aprikoosi ja mango tytölle nyt menee ja hyllyltä löytyi semperin mango-banaani joka on aika lähelle koostumukseltaan ja maultaan kuin tuo persikka-banaani. Mitä muut vauvat ovat olleet mieltä tästä uudesta piltin omena-banaani-persikkasoseesta?

6

825

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Banaanisoseenhan saa suoraan tuoreesta banaanista muussaamalla.

    • en usko menevän

      En ole edes löytänyt tuota sosetta kaupasta valikoimista. Mutta ei se kyllä kovin herkulta kuulosta pienen ihmisen suuhun, liian monta makua samassa 1dl purkissa sanon minä. Tuskin omanikaan söisi vaikkei niin kranttu ole ruuan suhteen jos maut eivät käy keskenään.

    • hjtre

      Banaanin saa haarukalla soseeksi ei edes vaikeaa, hyvin on maistunut meidän pilteille.

    • teiniäiti ?

      taitaa olla ap lapsi vielä itekkin....

    • kidsfirst

      Älä syötä lapsellesi

    • asiaan_perehtynyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8088
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3882
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1360
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1193
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1099
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      925
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      787
    Aihe