Mitä mieltä olette vähärasvaisista mikropoppareista jos yrittää laihduttaa?
Rainbow Mikropopcorn Light?
5
550
Vastaukset
- ullarulla
Ihan jees. Jos tekee mieli jotain rouskuttaa niin kyllä nämä sen asian ajavat. Ovat huomattavasti vähäkalorisempia kuin täysrasvaiset popparit tai sipsit.
Aikoinaan kasikytluvulla Painonvartijoissa popcornit oli sisällytetty sallittuihin herkkuihin.- iuykkk
Jep näin on. Popparit on erikiva huuhdella 8-12 ölppösellä, sit kun ei enää ole dietillä.
- Leemee
Noissa mikropoppareissa vaan tahtoo olla transrasvoja. Itse teen ihan kattilassa popparit. Kaupoista saa kyllä popcornin teko laitteita jotka ei käytä rasvaa ollenkaan. Rasvattomissa poppareissa on kyllä vaikea saada pysymään mausteet pinnassa.
- vinkusss
Rasvaisia ne on light popparitkin! Osta tosiaan popcornin siemeniä, ja tee oliiviöljyyn, öljyä ei tarvitse paljoa!
- LaardiLolli
ongelma noissa on pikemminkin se tapa kuten ylläkin kirjoitettiin "Jos tekee mieli jotain rouskuttaa".
Muttakun ei pitäis tehdä mieli ! Ruokaa tulisi syödä se ?? kertaa päivässä mikä nyt kellekkin on sopivin ja kaikista ylimääräisistä naposteluista pitäisi luopua jokapäiväisessä elämässä.
Ei se sitä tarkoita ettäkö välillä ei saisi herkutella, mutta niiden herkuttelupäivien pitäisi olla niin harvoin että voi syödä aitoa tavaraa eikä mitään lighti hömpötyksiä.
Lightin tavoite on saada ihmiset syömään päivittäin jotain, mitä ne eivät oikeasti tarvitse. Light tuotteet käytännössä lihottavat ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k733931- 1013515
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah793343Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362648- 1241618
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361526Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191144Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221124Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421110Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja
miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku1181026