Rainbow Mikropopcorn Light?

Tiina_3

Mitä mieltä olette vähärasvaisista mikropoppareista jos yrittää laihduttaa?

5

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ullarulla

      Ihan jees. Jos tekee mieli jotain rouskuttaa niin kyllä nämä sen asian ajavat. Ovat huomattavasti vähäkalorisempia kuin täysrasvaiset popparit tai sipsit.
      Aikoinaan kasikytluvulla Painonvartijoissa popcornit oli sisällytetty sallittuihin herkkuihin.

      • iuykkk

        Jep näin on. Popparit on erikiva huuhdella 8-12 ölppösellä, sit kun ei enää ole dietillä.


    • Leemee

      Noissa mikropoppareissa vaan tahtoo olla transrasvoja. Itse teen ihan kattilassa popparit. Kaupoista saa kyllä popcornin teko laitteita jotka ei käytä rasvaa ollenkaan. Rasvattomissa poppareissa on kyllä vaikea saada pysymään mausteet pinnassa.

    • vinkusss

      Rasvaisia ne on light popparitkin! Osta tosiaan popcornin siemeniä, ja tee oliiviöljyyn, öljyä ei tarvitse paljoa!

    • LaardiLolli

      ongelma noissa on pikemminkin se tapa kuten ylläkin kirjoitettiin "Jos tekee mieli jotain rouskuttaa".

      Muttakun ei pitäis tehdä mieli ! Ruokaa tulisi syödä se ?? kertaa päivässä mikä nyt kellekkin on sopivin ja kaikista ylimääräisistä naposteluista pitäisi luopua jokapäiväisessä elämässä.

      Ei se sitä tarkoita ettäkö välillä ei saisi herkutella, mutta niiden herkuttelupäivien pitäisi olla niin harvoin että voi syödä aitoa tavaraa eikä mitään lighti hömpötyksiä.

      Lightin tavoite on saada ihmiset syömään päivittäin jotain, mitä ne eivät oikeasti tarvitse. Light tuotteet käytännössä lihottavat ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      31
      5743
    2. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      13
      4994
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2439
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      166
      1810
    5. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      80
      1793
    6. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      36
      1509
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      74
      1417
    8. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1395
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      224
      1224
    10. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1205
    Aihe