Onko koripallossa?

Kiinnostunut

Onko koripallossa (joukkueessa)
minkäälaisia "juoksu treenejä" Ym siis et juostaan vaikka
tunnin verran ylämäkeä ja hypitään sen jälkeen koriskenttää ympäri??

4

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tinde

      Luulisin, että jokaisen lajin harjoitteluun kuuluu yhtenä osa-alueena juoksu- ja kestävyysharjoittelu. Mutten kyllä usko että se koko ajan tulee olemaan kuvailemaasi mäkijuoksua ja hölkkää kentän ympäri.. Juoksuharjoitukset yleisimmin koostuvat spurtti-, intervalli- ja loikkatyylisistä harjoitteista. Jokainen motivoitunut treenaaja käy sitten omatoimisesti tunnin-kahden juoksulenkeillä, tai sitten vaihtoehtoisesti koko porukka lähtee yhdessä lenkille.

      • Esa

        Yleensä paskan matsin jälkeen juostaa valmentajaa karkuun, niin pelaajat kuin vanhemmatkin, ettei se hullu listi meitä!


    • namiii

      Tietysti on,miten luulet et me muuten jaksetaan painaa kaudella??kesä on suunnilleen omistettu ulkona juoksuun!!!se vaan on niin tylsää juosta jossai ulkona hulluja,mielummun laji treenit salissa!!!
      koris

    • viira

      Laji kuin laji. Ei koripallossa kunnolla pärjää, jos vain osaa palloa pompotella. Täytyy jaksaa juosta ja olla mukana. Varsinkin kesällä juoksemin on melkein yhtä mukavaa kuin pelaaminenkin. Lihas yms. treenit kuuluvat myös ohjelmaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3305
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2498
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      2381
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1923
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1159
    Aihe