Minulla alkaa jo mitta tulla täyteen ja kuppi mennä nurin noiden lounasseteleiden kanssa pelleillessä, ja kun yritän kaikkeni että tuo ostotapahtuma menisi jouheesti ilman sen kummempia selittelyjä puolin ja toisin ja ettei jonossa olevat joutuisi minun vuokseni odottelemaan, ei se ei vaan onnistu. K-kaupassa kassa kertoi että seteliostokset voi laittaa muiden ostosten kanssa samaan hihnalle jos ostosten summa ylittää tuon lounarin arvon. Menin sitten S-markettiin ja toimin noiden ohjeiden mukaan, en laittanut kapulaa ostosten väliin ja nuo palvelutiskin ostokset meni reippaasti yli tuon 7,50 euron setelin arvon. Kamala häly siitä että ne pitääkin maksaa erikseen. Kassa peruutti jo lyömänsä ostokset pois ja teki siis kaksi erillistä ostotapahtumaa ja molemmat summat sitten maksoin pankkikortilla erikseen, jono takanani huokaili ja minä niska punaisena päätin että luovun koko lounasseteleistä kun se tuottaa vaan hermoromahduksen itselle ja muille.
Menin sitten Hesburgeriin ystäväni kanssa ja ostettiin ateriat ja molemmat ateriat ylitti tuon 7,50 euroa, taas sama juttu, kassa sanoi että ne pitää maksaa kahdessa eri osassa niin että molemmat maksaa sen ylimenevän, maksoin siis taas kaksi kertaa pankkikortilla ja hidasta oli ja jono taas huokaili. Tällä hetkellä olen niin täynnä tätä pelleilyä ja aion työnantajalleni kertoa etten enää halua koko lappusia, pelleilköön ne joilla hermoja riittää.
Heitänkö käyttämättömät lounarit paperinkeräykseen.
Lounassetelin käyttö eri ruokakaupoissa ihmetyttää suuresti
hermoraunio
1
266
Vastaukset
- retuperällä touhu
Helmikuussa jo tullut uudet ohjeet, lounaria ei tarvitse allekirjoittaa, mutta kuka kertoisi sen kaupan Helsingin S-marketin Ruoholahden kassalle joka kovaan ääneen kailotti että allekirjoitus on pakollinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859