Tässä pidemmän aikaa olen miettinyt, että uskaltaakohan sitä sinne mennä hiuksia leikkauttaan? Millaasta jälkeä se on siellä ja hinta-taso? Valvoo opettaja vieressä kun oppilas tekee hommaa
ammattiopiston parturi
Kemppalaine
15567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Uskallat, mene vaan. Tarvitsevat työkokemusta.
jos olet noin arka,niin älä mene,siellä on silmänruokaa niin että pyörryt vielä tyttöjen käsittelyyn.
Juu niiltä saa...
Ensimmäinen kommentoija : tarkoititko tuota työkokemuksen tarvetta millä tavalla? Eivätkö vielä osaa vai
Osaavat tietenkin, mutta varmuutta saavat, ja työ hoituu nopeammin sitten varsinaisessa työssä. Jokainen työ hoituu siten nopeammin kun saa varmuutta työhön :)
Suosittelen amiksen parturiopistoa, kun se vielä on tarjolla. Ohjelmistossa on myös päänhierontaa, ripsienlaittoa jne. hiusviristysten lisäksi. Varaa aikaa ja nauti. Lue lehtiä, juo kahvia ja anna aikaa ihan itselle.
Hintakin on kohillaan eli huomattavasti alle torihintojen. Tarjoustuotteita on aina tiskillä. Hyvä mieli on pois lähtiessäkin.
Näin naisena en usko että mitään silmänruokaa sieltä saisin.. Hävytöntä, että vanhat miehet katselevat teinejä!
Teineillä on kauneimmat ja tiukimmat pil... pil.. pilkulliset kaulahuivit ;)
Ja pill ut
Parempaa palvelua ei saa mistään ja pitää opiskelijoiden saada työkokemusta,ei pidä olla liian ranttu.Olen usein käynyt ja aina hyvällä mielellä sieltä lähtenyt.Kiitos ammattiopisto!
Juuri näin-on onni,kun paikkakunnalla on vielä tällainen koulu elikkä varmaankin jokaisen "rohkean" kannattaa sitä hyödyntää ja samalla tarjota työkökemusta opiskelijoille!!! On se vaan kumma, kun nämä "pillujutut" ovat joillakin täälä kempan sivuilla aivan pakkomielle-ilm. siitä puhe, mistä puute, mutta tuntuu jo joskus, että eikö tämä ikinä "fiksuunnu"...
on kuulunut huhua, että loppuisi lähi-aikoina tämä parturi-kampaamo halmetiellä?
Tänä syksynä ei enää alkanut uutta ryhmää. Kun sisällä olevat valmistuvat, kampaamotaru on ohi. Roissa voi opiskella alaa. Koko ILO muuttuu LAO:ksi tai joksikin sellaiseksi, Rovanimen osaksi anyway. Saattaa joku muukin linja loppua täällä.
sitäkin suurmmalla syyllä käyttäkää ILOn palveluja hyväksenne. Emme pane pahaksemme. Onhan se vähän kuin laariin sataisi.
Hyvää on työ tuolla kannattaa käydä. Edullista on
Varsinkin oheistuotteet ovat sikahalpoja :)))