Nämä 12 universaalia totuutta muuttavat elämäsi!

Professor Logachev

5

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minua ei kyllä tueta

      Muuten hyvä, paitsi kohta 10 eli "sinua tuetaan". Suomi on ainakin täysin välinpitämätön selkäänpuukottajien maa, jossa passiivisuus ja toisten negaaminen on yleisesti hyväksytympää kuin auttaminen. Porukka istuu sohvillaan kuluttaen esipureskeltua paskaa ja ansaitsis passiivisuudellaan varmaankin maailman ennätyksen.

    • Pääpiirteittäin olen samaa mieltä. Tosin liian suurista unelmistsa ei saa tehdä itselleen pakkomiellettä. Ne kun tuppaavat jäädä toteutumatta ja se aiheuttaa helposti pettymyksiä ja katkeruutta.

    • pah0hapan

      Ei muuttanut kyl mitenkään..

    • Onpas höttöä jopa selfhelp/huffingtonpostin mittarilla. Jo ensimmäisessä kohdassa tulee eteen tyypillinen maaginen ajatus, että ajatukset jollain tavalla muovaavat todellisuutta. Toinen kohta "kaikki on mahdollista" on aivan älytön. "Tarvittava aika, raha tai esimerkiksi kontaktit tulevat juuri silloin, kun niitä tarvitset.", no niin varmaan. :D

    • mies 86

      Viidennestä en ole ihan samaa mieltä mutta muuten ihan mieltään piristävä lista. Olen itse melko kiittämätön ihminen - poispilattu suomenruotsalainen ja akateeminen taivaanrannan maalari. Joka lyö omia tavaroitaan rikki ja ostaa satasella uuden silloin kun huono päivä osuu kohdalle.

      No, vitsi vitsi. Jos jokaisena huonona päivänä löisin jotain rikki niin eihän minulla olisi televisiotakaan saatikka tietokonetta jolla näpytellä tänne palstalle kaikenlaisia turhuuksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2977
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      210
      1181
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      84
      1173
    4. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      128
      1159
    5. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      87
      1132
    6. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      1050
    7. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      65
      872
    8. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      25
      765
    9. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      71
      747
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      59
      627
    Aihe