Ketä laulaa seuraavat laulut ja ketä on esittäjä?

1. "Kanna minut metsään apinamies"

2."Hei beibi anna mulle piiskaa"

3. "Jos et sinä enää minua huoli olen kylmä ja kivinen kaivo"
4537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

1. biisi: Kikka- Apinamies
(en tiä et onks se sit alunperinki Kikan, mut se sitä ainaki useesti laulaa)

2.biisi: Apulanta - Piiskaa

3.biisi: Zen Café - Piha ilman sadettajaa

toivottavasti apua :D

Äänestä
  • Kikka on laulanut Apinamiestä 90-luvulla mutta ensimmäisen suomalaisen levytyksen teki Ami Aspelund vuonna 1973.

    Äänestä

  • Kikka levytti Apinamiehen joskus 90-luvulla mutta alunperin kappaleen lauloi suomeksi Ami Aspelund vuonna 1973.

    Äänestä

"ketä laulaa..." , "ketä on esittäjä". Voi ei! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:)Kekkuli:D kirjoitti:

1. "Kanna minut metsään apinamies"

2."Hei beibi anna mulle piiskaa"

3. "Jos et sinä enää minua huoli olen kylmä ja kivinen kaivo"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu