Jos KANSAN'edustajilla olisi halua, niin nuoret SUOMALAISET' tulevaisuudet toivot saivat ainakin yhden lämpiman aterian päivässä :)
Yksi lämmin ateria, noin ~ 1 - 1.5 €
Miten on, onko kansanedustajat kansan se on suomalaisten asialla vai ei ?
Yöllä viinaa luottokortilla - eduskuntaryhmien kuitit kadoksissa
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012122216478528_uu.shtml
Tämän päiväisessä Helsingin Sanomien artikkelissa Sosiaali- ja terveysministeri Paula Risikko muistuttaa, että alkoholin haitat vievät noin 250 miljoonaa euroa vuodessa.
__________
Puolustusvoimien erikoinen säästölinja: Alkoholia ostettu 2,3 miljoonalla
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194859198644/artikkeli/puolustusvoimien erikoinen saastolinja alkoholia ostettu 2 3 miljoonalla.html
Terveisin: Puhuva kivi
Ministerien viina rahat aamupuuroon !
opetus-ministeri
1
160
Vastaukset
- kalsarikänni
No mun mielestä ne ministerien viinat vois aivan hyvin kaataa sinne aamupuuroon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963631Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572267Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3782229- 432102
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4971246- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043