Tosiaan. Minulla on roland cube 20x vahvistin. Jostain syystä kun laitan elektroakustisen kitarani siihen kiinni, mitään ei kuulu. Kunnes laitan kitaran sisään rakennetun Tunerin päälle. Sitten laitoin kitarani kiinni toiseen vahvistimeeni, joka on rolandin micro cube. Tällöin ääntä tulee heti kun kitaran yhdistää. Mitään ei tarvitse laittaa päälle eikä pois. Kitarassani on automaattinen off asetus sillon kun piuha ei ole kiinni. Mutta en tiedä minkä takia näin. Voisko joku tietää?
Ongelma elektroakustisen kitaran kanssa...
2
295
Vastaukset
- Ongelmoija
kitarani on Yamaha a1r.
- jlksfoe9877899
Tottakait siinä on automaattinen off asetus jos piuha ei ole kiinni, koska silloin se patteri ei kulu mikä siinä aktiivissa on kiinni.
Näin on jotaikuinkin kaikissa elektroakkareissa eli kun piuha on kiinni niin se aktivoi ja laittaa päälle sen aktviielektroniikan ja patteri kuluu ja kun pois päältä niin sitte ei kulu.
Joka tapauksessa outoa, että ääntä ei tulisi 20X vahvaristasi jos se on päällä, koska kyllä siitä pitäisi ääntä lähteä ilman että tuneria pistää päälle. Mutta en arpo miksi sulla näin on ja mulla ei ole tuota 20X vahvaria joten en tiedä mikä siinä tuon voisi aiheuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988