Lihaksia näkyviin

Örveliini

Hei!
Olen 13-vuotias poika(n.155cm ja 42kg), joka haluaisi vähän lihasta.(Sitä kyllä jo löytyy jonkinverran) Tahtoisin kehittää vatsa, reisi(pohje) ja käsi lihaksia. Mahdollisesti sixpack. Olen valmis reenaamaan ja en välttämättä halua "nopeaa" sixpackia ja lihaksia vaan hyvät liikkeet ja siinä voi kestää kauankin, että mm. Sixpack näkyy. Eli ehdoltelkaas vähän liikkeita ja sarjoja mitä voisin kotona tehdä.

1

181

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Freeletics treenaaja

      Burpees, kyykyt, vatsalihakset, punnerrukset, leukojen vedot. Freeleticsillä saa todella paljon tuloksia, mutta se tulee olemaan todella hankalaa ja raskasta.

      Eipä kannata sinun vielä paljoa painoja nostella, joten kehonpaino harjoitukset on erittäin hyviä tuota varten. Koska olet kasvavassa iässä ja helposti paikat menee vain paskaksi.
      Vaikka nuo on kehonpainoharjoituksia, usko pois, freeletics ei ole helppoa, se on äärimmäisen kovalla intensiteetillä tehtävää liikuntaa. Esimerkiksi APHRODITE:ssa tehdään 150 burpeesta, 150 vatsaa, 150 kyykkyä niin nopeasti kuin pystyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe