Löytyisiköhän täältä neuvoa kuinka pitää normaali ihmise kuntoa yllä kun on sairaana ja ei ole voinut liikkua.
aiemmin olen liikkunut ihan ruumiillisen työn voimin, ja nyt 6 viikkoa on tullut vaan maattua vähitlellen yritän saada kuntoni takaisin.
Minua vain mietityttää kun nyt jo pystyn tekemään lihasvoimia vaativia liikkeitä kotona (ei kuntosalilaiteita, tarkoitus muutaman viikon kuluttua alkaa käymään), niin ovatko lyhyet sarjat ja monta parempia että peruskunto kohenee ennalleen, en halua mitään lihasmassaa.
. Saako pelkällä lihasharjoittelulla peruskuntoa nostettua, menee päivässä nyt tunti, useampaan kertaan jaettuna, muuten ei sit kunto kasva, helvetti soikoon.
Vielä toinen kysymys, miten kauan päivässä on hyvä harjoitella lihaskuntoa että kunto muutenkin kasvaa.
Tarkoitus on aloittaa viikon sisällä v*****kepeillä liikkuminen ulkona ja kävellä niillä niin nopeasti kuin pystyy, tehdä lyhyitä sarjoja monta missä hengästyy, yksi tai kaksi kertaa päivässä 15 min.
lihaskunto/sairastaminen 3kk.
kolmekuukauttamyrkky
0
60
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512