mecca

Onko kukaan käyny meccassa syömässä siinä keittiömestarin pöydässä sen 20 eri makua millanen oli kannattaako käydä?
41008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eipä ole tullut käytyä.
enkä varmaan käykään vähään aikaan.

Äänestä

Kävimme Mecassa muuten vain safkaamassa, ruoka maksoi 70e jonka jälkeen piti mennä mäkkiin syömään koska jäi aivan mieletön nälkä! Painan 60kg joten ei voi olla koosta kiinni.

Äänestä

Kaveri kävi työporukalla syömässä 16 ruokalajia siinä "chefs table":ssa ja sanoi, että tuli änkyrähuppeliin, mutta nälkä oli. Mutta kun ruokalajit ovat 1/3-osa kampasimpukkaa niin ei siitä paljoa napa narsku.

Muuten kyllä tosi innovatiivinen lista

Äänestä
  • Ei kai tuollaiset michelin-tyyppiset paikat olekaan tarkoitettu nälän sammuttamiseen. Kunhan vain ovat seurapiirejä varten. Ja että joku saa mainosta (siis tässä tapauksessa paikan vetäjä ja siitä toisesta raflastaan Michelin-tähtiä saanut kaveri). Jos on nälkä, kannattaa tällaiset paikat kiertää kaukaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut kirjoitti:

Onko kukaan käyny meccassa syömässä siinä keittiömestarin pöydässä sen 20 eri makua millanen oli kannattaako käydä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu