Kävin viime lauantaina tansimassa siellä, ja yritin syödäkin siellä samalla jotain mutta
siellä oli joku joka kulki huutamassa kaikille ettei ollut syömä rauhaa ollut !!!!!
siellä oli joku joka kulki huutamassa kaikille ettei ollut syömä rauhaa ollut !!!!!
Vastaukset 28
Vanhimmat
Eikö ollut syömärauhaa ollut ollut...
no sitä se välhiin on. Luulenpa että jokapaikassa, etenki tansi-iltoina, jonkusortin huutajia löytyy.
Sellaista se elämä välillä on. Sinun pitää kokeilla mennä syömään sellaisena iltana kun ei ole tansseja. On rauhallisempaa.
niinpä niin menet aamulla tai illalla samat naamat (asiakkaat) siellä ruikuttaa ja kehuvat itseänsä, (silmät punaisena) ei mitään rauhaa syömiselle tai aamu kahville..... ps." tanssia " olitko edes itse paikalla " siellä oli joku joka kulki huutamassa kaikille ettei ollut syömä rauhaa ollut" vai olitko itse sen kummemmassa kunnossa !!!!!
Aika omituisia kommentteja, ei varmaan täällä kirjottelis, jos kokenut ruokailuhetken
epämukavaksi.
Olisin kysynyt omistajaa ja ainakin myöhemmin tehnyt ilmoituksen hänelle, jos ei ollut paikalla.
Omistajille vinkki. Laittakaa pihalle pysäköintikieltomerkki. Lisämerkillä "Koskee vain Audeja". Porukoita kävisi enemmänkin.
Ärsyttääkö sinua kaikki Audit vai joku tietty Audi?
...olen kyllä samaa, mieltä "muoniolaisen" kanssa samat naamat siellä istuvat aamusta iltaan mersu / audien kera, silmät punaisena....."oma p.... mieli täynnä"...
Läheinen ja ruokailija olettako ollu niin lähelä ,että oletta nähneet minkälaiset silmät on, niin ja käyttähän teki koska tiättä kuka ketä mitä sielä on . Mitä se kethään liikuttaa vaikka istuis aamusta ilthaan sielä
Sehän on kaikile avoin paikka. Ei muutako käykää vain sisäle
Mieki käyn.
Miksi ne audit on jollekki ku punainen vaate????
etkö muka tiedä.tokihan audin omistajalla menee paremmin,kui jollain wolkkarin tai mersun omistajalla.
Ei välttämättä. Jotku laittaa audiin viimiset roposet tai ajjaa jopa velka-audila. Wolkkarikuski saattaa laittaa roposensa muuale.
siis kuinka katheellisia ihmiset voi olla? Naurettavaa!! huhhuh.
Ja taas näkkyy tätä ahasmielistä Kolarilaista löytyvän ihan nokko, eikä se nyt mithään uutta ollukhaan. "Muoniolainen", kysympä ihan näin niinkö uteliaisuuesta, mitäs helvettiä se kuuluu sulle tai yhtään kellekhään että kuka käypii missäki ja montako kertaa päivässä? Son aivan sama kuka sielä Hotellila asioipii, kuhan on maksavia asiakkaita ja siittä on ihan turha kenenkhään napista. Ja tuota audi/mersu kitinääkhään mie en käsitä. Auto ko auto, mitä helvetin väliä sillä on. "Kävijä" taitaa olla tällähetkelä ainoa järjen ääni tässä keskustelussa, peukut sulle pystyyn. "Ninnun Nunna" ja "niinkö?"Ensinnäki semmonen asia vain, että sillä nyt ei ole minkhään helvetin näköstä merkitystä, että onko jollaki ESIMERKIKSI audi josta niin kuumaa keksustelua on käyty, että menneekö niilä paremmin ko teilä esimerkiksi. Ja sitte toiseksi semmonen asia että aiva turha alkaa kenenkhään rahatilantheita täälä selvittähmään jos niistä ei yksinkertasesti vain mithään tiiä. Ei pitäs teän persettä kutittaa että kuka käyttää rahansa ja mihinki. Ja sillekki se ja sama, että kuka ajjaa velka-autola ja kuka ei, ei sole teiltä poijes. Tyhjää kitisettä. Ei muuta.
Heittäkäänapisemasta: onko sulla lukihärö? Mulla lukkee ensimmäisenä Ei välttämättä. Se tarkottaa sitä ettei auton merkki merkkaa kenenkhään varallisuutta. Ja tiäkkö mitä? Minua ei poka häiritte kenenkhään autot missään pihala eikä kenenkhään rahat tai velat. Minusta hotellin piha saapi olla täynä vaikka minkälaisia kiesejä. Evvk!
Se minua häirittee jos ei osata lukea. Minun kommentti oli ihan vain esimerkki siittä ettei se auto ole mikhään mittari.että semmosta.
No suurimat atheeksipyyntöni jos kommentti aiheutti mielipahhaa. Ihan niinkö sinunki, minunki teksi vain esimerkkiä. Mutta helvetin hieno homma, jos asia näin on!
Heittäkää jo pois tuo tyhjän päivänen jurina. Hyvähän se on että Kolarissa on yrittäjyyttä. Ensin se HOTELLI on kiini monta vuotta kuuluu kitinä ko se ei ole auki ja nykkö se on auki niin taas kuuluu kitinää.
ANTAKAA JO HEILE TYÖ RAUHA.
No jo!
Hotelli Kolari ja kaikki muutki yritykset tarvii positiivista palautetta eikä ikuista arvostelua. sama mikä paikka on kyseessä niin kannustusta tarvitaan. Tämä paskan jauhaminen ei auta ketään, ei edes sitä paskanjauhajaa!
Ei viitsittäis aina yrittää lannistaa ja arvostella. Suomi on vapaa maa. Kaikki voi alkaa yrittäjiksi. Enpä usko että on herkkua. Välillä menee lujaa ja välillä ei mene mitenkään. Siksi olenki palkollisena.
.... hyvillään olisin että " piha olis täynnä autoja ja aivan sama minkä laisia" oli vain niin läpinäkyvää " heittäkäänapisemasta" .....kaikki kunnia ainoalle " järjen äänelle tässä keskustelussa " ei sitä sitten paljon ole......
hei kulta,miks otit mun nimimerkin heittoviivoilla.tää oli mun mielestä tosi hyvä.lukihäiriö voi johtua tuosta hoosta,jota työnnetään tuohon kirjoitukseen aika paljon.toki murre on ihana,mutta aina ei oikein tajua.silti olen samaa mieltä,että audin omistajilla menee lujaa.eikä ne audia ostais,jos ei ois varaa ajella sillä.tais kuitenkin mennä ohi aiheen.niinkuin arvo vaan Karstulasta,jos tiedät mitä tarkoitan.guugleta,jos kiinnostaa.
Älkää veikkosten vanhaa Audia kaehtiko, vajaa 10v vanha rämä. Oikea rahamies vaihtaa audin joka toinen vuosi eikä kehuskelee olemattomilla rahoillaan.
jättäkää/antakaa, veikkonen hotelille rauha ja antakaa yrittäjille mahdollisuus...
hotellille terkkuja! kahvi on hyvää,toisin kuin siinä " kaheksan vuojenaikaa" kahvilassa...
Onko Kolarissa joku uusi kahvila, vai joku vaihtanu nimeä "kaheksan vuojenaikaa"?
Ei oo vaihtanut nimeä, ooo tullut Muoniosta Kolariin yrittäjäksi muori.
No hyvä että tullee uusiaki yrittäjiä.
menkhä tunturiin syömään, juomaan ja naihma
Minä ainakin sain lauantaina pillua sieltä...nam nam