Mustien eli urosteerien metsästys

Onko kellään mielipidettä että jos ammuskeltais talvella teeriä puistä. Mie oon sitämieltä ettei taia kestää ainakaan näilläseuvuin semmonen metsästys . Pitäs sitten justiinkuse taas alkaaki liian aikasin tuo metsästys ni sit että metsästettäs vain talvella ku eine poikaset kerkiä kehittyä ku näää knlintumihet tappaa kaikki poikuaeet ja kneli seisojan pyynti pitäis lakkauttaa kokonaan son englantilaisten hommaa se vain pystykorvalla sais pyytää. Son nuo seisojametsästäjät tukonneet kaiken knlintukannan. JA TÄMÄ TRINA ON TOSI.
10195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tummien metsästys.

Äänestä
  • Tuohon en ota kantaa vaikka perussuomlainen olenki.

    Äänestä

OPETTELEPPA OIKEIN KIRJOITTAMAAN, ONKO JOKIN LUKIHÄIRIÖ.....

Äänestä
  • Mie suosittelen sinua koulunpenkille jos et tuosta tekstistä saa mittää selvää ni älä sitten vlita.

    Äänestä

  • UPDATE_7788449 kirjoitti:

    Mie suosittelen sinua koulunpenkille jos et tuosta tekstistä saa mittää selvää ni älä sitten vlita.

    Se on tosi ei osaa kirjoittaa, saati lukea oikein.

    Äänestä

Näkyy se perussuomalaisuus tuosta tyhmyydestä, ei osata edes kirjoittaa, mutta mielipide on joka asiasta.
Persut onkin puolueena kaikkein vähiten kouluja käyneitä, ja sen kyllä huomaa.

Äänestä

Näyttää aloittaja olevan oikea perus persu, suvaitsematon yksilö siis. Muuta ei hyväksytä kuin oma tapa metsästää. Seisovalta koiralta metsästys on yksi tapa, joku toinen käyttää haukkuvaa koiraa ja osa metsästää latvasta. Joku kävelee ja ampuu hyppylintuja ja sitten löytyy vielä ne tieltä ampujat. Kaikki muut paitsi tieltä ampuminen ovat laissa sallittuja, eikä vaaranna lintukantoja oikein suoritettuna.
Aloittaja voisi hieman yrittää kasvattaa erilaisuuden sietoa, persu kun on, niin se on kovan takana, mutta onnistuessaan antaisi paremman elämän. Silloin ei kaikki kaivertaisi sielusta, niin kuin tuntuu nyt olevan.

Äänestä

Kyllä näin on,eräskin herrasmies kehui ,että ammuttiin teerenpoikuus ja ihmetteli miksi niillä oli siiven alukset paljaana ja eivät seisovan koiran edestä lentäneet kuin parikymmentä metriä.Sanoin,että kyllä olette tosi metsämiehiä kun ammutte sellaisia poikasia.

Äänestä

Täysirauhoitus päälle ja ne pyssytkin valtiolle takavarikkoon. Riehutte hörhöt alkoholinvaikutuksen alaisina ammuskellen mihin sattuu.
Jäähän teille sitten kuitenkin se kamala kaunapyssynne. Ampukaa sillä kyökissänne ja nuuhkikaa oikke sitte sitä kato itte.

Keittäkää ne omat pienet mulukkunne. Antakaa niille linnuille muille rauha.
Nuukat isoperseet.

Äänestä

Metsot on pyydetty luvan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miees kirjoitti:

Onko kellään mielipidettä että jos ammuskeltais talvella teeriä puistä. Mie oon sitämieltä ettei taia kestää ainakaan näilläseuvuin semmonen metsästys . Pitäs sitten justiinkuse taas alkaaki liian aikasin tuo metsästys ni sit että metsästettäs vain talvella ku eine poikaset kerkiä kehittyä ku näää knlintumihet tappaa kaikki poikuaeet ja kneli seisojan pyynti pitäis lakkauttaa kokonaan son englantilaisten hommaa se vain pystykorvalla sais pyytää. Son nuo seisojametsästäjät tukonneet kaiken knlintukannan. JA TÄMÄ TRINA ON TOSI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu