Hänen koko nimensä on Darra Tsirra Sonneofabitch. Tämä tiedoksi palstalaisille.
POIKANI DARRA TSIRRA
Sonnen äiti
4174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Kunnon vanhemman tavoin olet tietenkin ylpeä lapsestasi.
Kyllä minäkin olisin.
Olispa kummallista, jos ketun pennuut olisivatkin sonneja
Kiitos kiitos. Riisuin juuri pois epämukavat ja puristavat friikkivaatteeni. Nyt saa paljon paremmin henkeä.
Saako olla sushia? lohta ja muuta sälää sisällä, wasabia päällä.
(Naurua)
Hirveen vaikea kirjoittaa pelkällä vasemmalla kädellä. Kuin jotain rukoilijasirkan huitomista heinikossa.
(Naurua)
Minulla on neljä poikaa. On kuule syytäkin olla heistä jokaisesta helkkarin ylpeä.
Minne riisikippoon jätit oikean kätesi? Sushia, juu kiitos kiitos. Vuosia edellisestä. Minusta ne liemet ovat vain liian suolaisia. Ja riisin oltava täsmälleen onnistunutta, muuten koko ateria on susi.
Minulle jäi tästä aamusessiosta sellainen tunne, että olin hetken näkyvissä.
Tätä on hieman vaikea selittää, koska niin ei ole koskaan aiemmin tapahtunut.
Tilanne on samaan alikaan sekä miellyttävä että outo, lähes kammottava...
(Haen päästäni sanaa)
... lapsellinen.
(Naurua)
Syön oikealla. En tiedä miksi. Ehkä siksi, että läppäri on oikealla ja ruoka vasemmalla. Ristiin on vaikea syödä susia.
(Mums)
Hukka parka kun joutuu syömään hukkaan mennyttä sushia
Tässä mun "liemipullossa" ei lue sanaakaan muuksi kieleksi kuin Japaniksi, joten en paljon sen prosenteista tiedä.
Asiaa ei voi tutkia kuin maistelemalla. Taitaa olla etikkaa. Suolaista etikkaa. Lienee riisistä peräisin sekin.
Minulla taas on onnellinen perhe
Sonne liinee kai pikku vahinko, vai kuinka?
Konddoomi puhkesi pahaan aikaan
Otan osaa sonneene
TEE SINÄKIN JOTAIN HYÖDYLLISTÄ JA KÄY ALLEKIRJOITTAMASSA ADRESSI
http://www.adressit.com/vakuutuslaakarit_on_asetettava_totuusvelvoitteen_piiriin
Hirttikö kapsluukki taas päälle?
Oliko hankala päivä vai mitä huutelet siellä?
MITÄÄ! EI KUULUU! Ai kas kapsäkki jäänyt päälle, jo helpotti.
Linnuille laittelen ruokintapaikkoja ja sitten voisi tuunailla oraville pähkinäpaikan
Ootsä aina tollanen oravien oma spöpöliini siellä pihalla?
(Naurua friikkivaatteissa)
Mä oon tälläinen söpö ja voin huudella vähän sillai. Nyt pitää mennä laittaa kolmas ruokintateline linnuille.
Joillakin tuo luonto kutsuu. Mä kun kuuntelen, niin kuuluu vain liian kovalla soivaa musiikkia.
(Naurua)
Vai pähkinäpiilo? Ei ole pitkään . .
Minulla kuule alkoi vaihteeksi loma. Meinasin viettää hillitöntä, epäterveellistä ja irstailevaa elämää koko viikon ja haistattaa pitkät pötkäleet koko kikkareentärkeälle organisaatiolle, joka kutsuu itseään erääksi merkittäväksi hyvinvoinnin keskukseksi.
Säteilyturvakeskus?
(Naurua)
*ratkis*
Joo. Monesti miellän sen lähinnä lentokentäksi.
Oletko itse lomalla vai siirtynyt friilanseeraamaan kokopäiväisesti?
Meinaatko, että järjestelmämme kestäisi viidensadantuhannen työtätekevän ihmisen jäämisen varhaiselle eläkkeelle välittömasti...ei ikinä. Vaikka laki muuttuisikin tältä osin, niin se korvattaisiin jollain muulla lailla, asetuksella jne. matka jatkuisi ja luultavasti vielä huonoimmin ehdoin.
Biletyksen jälkimaininkeja. Yskä on niin kova, että kylkiluut napsahtelee kuin oksat. Lievästi kivuliasta.
Nou gut
Hinkuyskä vai keuhoputken tulehdus?
Mää tiijän, röökääminen pakkasessa auttaa asiaa.
Nonni poikaseni, kuumaa mehua juomaan siitä. Ja pyydä panacod-resepti.
Yhdellä asiakkaalla on sellainen vähän linnunpönttöä muistuttava, edessä muovilevy ja kansi nostettavissa saranan avulla. Sisällä pähkinöitä ja oravat käy noukkimassa tarpeeseen.
Kp. Kieltämättä se oli hieman typerää. Ensinnäkin koko reissu sinne skutsiin oli aivan järjetön (Grani), ja asusteet olivat sitten mitä olivat. Siellä oli täysi talvi, vaikka tästä -kesäisestä Helsingistä . on sinne matkaa metro, juna ja bussi, vähän kävelyä. Sitten syötiin ja vedettiin perseet ja juostiin pitkin kortteleita jonkun piskin perässä. Mä en nähnyt koko eläintä.
Kaksi savuketta.
(Naurua)
Tuossa ohessa piti käydä talkkarille sanomassa, että paskavesisäiliö on täysi ja kellari tulvii.
Hauska metsäreissuhan teillä oli ja tosta taudistakin paranee, vaikka ilkeä onkin. Otat seuraavalla kerralla oikeat sukat (jalat pitää ehdottomasti olla lämpimät ja kuivat). Ja sitä viinaa kannattaa lotrata niihin jalkapohjiinkin.
Häh?
(Reps)
Ja potut ja hillopurkit kelluu siellä keskellä...
Huh, toivottavasti säiliöseppo tulee pian.
Siis käynkö mä seisomaan jonkun boolimaljaan?
(Naurua)
*kierii*
Ajattelin ensin ehdottaa, että hierot sitä alkoholia jalkapohjiin, heti kun huomaat nuhan/yskän/flunssan ensioireet. Sellanen vanha pappakonsti, mutta ehkä tuo sun idea onkin toimivampi.
Perunakellari on hiirien valtaama ja erillään rekennuksesta. Voisi mennä tyhjentämään se, jotta sa syksyllä halvemmat auringonkukansiemenet varastoitua sinne. Toki muutaman euron hintaero normaali 22.50 € ja ale 19,00 euroa ei maailmaa kaada. Yhtä paljon menee veikkauspeleihin kuukaudessa mitä viiden säkin säästöllä.
Mutta keskuslämmityssysteemi on samassa tilassa ja jos vesi nousee 40 cm, simahta poltin. Se tosin vaatii 2 000 litraa (noin).
Saas nähdä milloin huomaavat talossa olevan vesimittari, josta voi katsoa paljonko on viimeisen käytön jälkeen vettä käytetty.
Ja sama juttu lämmitysöljyn kanssa, oli loppunut toissaviikon lauantaina ja oltiin viisi päivää ilman lämmitystä.
Jos olisi ollut 20 asteen pakkanen ja joku keksi sulkea kiertovesipumpun, olisi putrket olleet jäässä.
Olen näköjään heittänyt ne muovit pois. Aina ei voi voittaa
Kallis talonmies omistajalla ja asukkailla.
Mitä teette auringonkukan siemenillä?
Ai ku kiva.
Meil o hälytin, ku 9 tonni o täys, tulee häläri. Säiliö o 10 tonnii.
Joo, jos kellari kastuu, tulee homemurhe. Kandeis valittaa talkkarin esimiehel.
Vois kestää, duunittomii täl hetkel 200 - 300 000 ja piiloduunittomii toine mokoma
Googlasin tos yhes päiväs. Jo 180 luvul päättäjät julkistivat maahamuuttajii o otettava lisää, ku tulee duunaripula.
Auringonkukan siemenet menee linnuille.
Täälläkin on hälytin, tosin silloinen talkkari kun muutin taloon, oli katkonut johdot, ettei hälytin häiritse hänen rauhaansa. Säiliö on alimitoitettu asukasmäärään nähden. Jotain 5 000 litraa. Tyhjentäjä taisi käydä ja voin mennä suihkuun
Kiitos tiedosta. Tämä on hyvä aloitus.