hedelmä- ja vihannesmehut

Mango-fani

Sellon etnisestä Ratsusolalta saa taivaallisen ihanaa mangomehua ! En nyt mee vannomaan oliko peräti 100 % puhdasta mangoa mutta ainakin mangointa mangomehua mitä oon ikinä juonu, todella hyvää jääkaappikylmänä, noin 2 e.
Vertailuna kun kattelin tossa Siwan Rynkeby-mehuja jotka ei nekään pahalta maistu, niin esim niiden porkkanamehuissa on vaan 7 % porkkanaa, loput omena- ja appelsiinimehua. Ja sitten jääkaapissa huomasin tölkin jonka päällä oli kuvat mangoa ja passionhedelmää, mangomehu nimellä - Luin tuoteselosteen niin mangoa 3 % ja passionia 3 %. Siis mitä häh ? Loput 94 prossaa siis jotain taas appelsiini-omenamehua. Hirveetä huijausta.

No joka tapauksessa Sellon Star Orient foodissa ihania mehuja ja muitakin tosi hyviä ruokia, esim aivan ihanaa pehmeetä tanskalais-turkkilaista fetaa, hyvää libanonilaista tahinea ja vaikka mitä.
Niin, ja se paras mangomehu mitä niillä oli, oli myös libanonilaita mut nyt viime aikoina on ollu vaan brittiläistä.

Näissä parhaissa etnisissä on tosiaan se hyvä puoli että ruuat ja juomat on täyttä kamaa ja hinta on kohtuullinen tai jopa halpa.

2

217

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe