Moips kaikki!
Kui moni harrastaa VPK:ta?
(VPK= vapaaehtoinen palokunta)
VPK Rules!
14
1278
Vastaukset
- Näin on tosi
VPK=Vakinainen Palokunta
- Peelo
VPK = Vammaisten Palikka Kerho
- batmanq
*näyttää valittua sormea*
- Mitsubyatch
batmanq kirjoitti:
*näyttää valittua sormea*
Se on kylläki Vapaa PaloKunta
- batmanq
Mitsubyatch kirjoitti:
Se on kylläki Vapaa PaloKunta
Älä selitä =b
- FireThundara
täällä on yksi harrastaja.. imatralla asustelen
- batmanq
Harrastat vai?
Mist asti oot harrastanu?
ootko ollu niil isoillaleireillä kui monesti?
Mitkä koulutukset oot käyny? - folo
batmanq kirjoitti:
Harrastat vai?
Mist asti oot harrastanu?
ootko ollu niil isoillaleireillä kui monesti?
Mitkä koulutukset oot käyny?juu, oon ollu vpk:ssa seiskaluokalta lähtien. nyt oon siis 22 vuotta. suosittelen kaikille, paitsi jos omaat erinlaisia kammoja. silloin ei kannata välttämättä edes yrittää..
- folo
folo kirjoitti:
juu, oon ollu vpk:ssa seiskaluokalta lähtien. nyt oon siis 22 vuotta. suosittelen kaikille, paitsi jos omaat erinlaisia kammoja. silloin ei kannata välttämättä edes yrittää..
nii ja se on vapaa palokunta
- oon..
batmanq kirjoitti:
Harrastat vai?
Mist asti oot harrastanu?
ootko ollu niil isoillaleireillä kui monesti?
Mitkä koulutukset oot käyny?nii oon harrastanu VPKta nyt 7 vuotta.. Kaheksas menossa.. :) ja koko sen ajan Imatralla.. Oon käyny vaa etelä-karjalan isoilla leireillä, 2006 ois tarkotus mennä rovaniemelle.. olin sillon turkuu liian pien :D oon käyny leirikurssin ja pk ykkösen ja kakkosen, ois tarkotus mennä kolmoselle tänä kesänä..
- **Arkkienkeli(M)**
oon.. kirjoitti:
nii oon harrastanu VPKta nyt 7 vuotta.. Kaheksas menossa.. :) ja koko sen ajan Imatralla.. Oon käyny vaa etelä-karjalan isoilla leireillä, 2006 ois tarkotus mennä rovaniemelle.. olin sillon turkuu liian pien :D oon käyny leirikurssin ja pk ykkösen ja kakkosen, ois tarkotus mennä kolmoselle tänä kesänä..
Mä meen kanssa Rovaniemelle...
Pk 3 ei oo vaikee..Se on helppo ja mukava...
Nähdään siellä!
Ooks menossa Lassilaan tänä vuonna?
- oppilas
Helsingin kaupungin pelastuskoulun haku on alkanut. Kurssilta valmistuu palomies-sairaankuljettajaksi. www.hel.fi/pel
- letku heikki
Joo pelastus opistoon vaan...sieltä valmistuu paloMIEHIÄ...veparit painukoon v..ttuun!
Välillä oikeen pistää vihaksi kun joutuu tosi toimissa noita surkeita amatööri pellejä paapoo ja sivuun tönimään häiritemästä!!!!
Mites se vepareiden talon/ruudin poltto juttu olikaan heh heh...äly ja tuli ei sovi samaan lahkeeseen :D - kyttä
letku heikki kirjoitti:
Joo pelastus opistoon vaan...sieltä valmistuu paloMIEHIÄ...veparit painukoon v..ttuun!
Välillä oikeen pistää vihaksi kun joutuu tosi toimissa noita surkeita amatööri pellejä paapoo ja sivuun tönimään häiritemästä!!!!
Mites se vepareiden talon/ruudin poltto juttu olikaan heh heh...äly ja tuli ei sovi samaan lahkeeseen :DOpistoon kannattaa mennä jos on haluja.
Tuota viestiä kun lukee, niin se kertoo kirjoittajan tavallista pienemmästä ajattelu maailmasta, ja yli suuresta egosta. Ja näyttäisi lahkeissa olevan pelkästään liekkejä.
Taisi olla ammattimies tuossa talo/ruudin poltossa johtamassa toimintaa, että osuiki omaan punttiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13913233Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen853685Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1272999Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791410Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?371393Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1551356Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151284Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141224- 811081
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205989