kuka vei 15-20 l dieselliä paketti autosta teollisuus alueelta
diesel rosvo
työntekijä
14360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
heh,heh, usko huviksesi, että tarpeeseen on mennyt.
laita riistakamera kyttäämään.
Juu, olivatpa aika vekkuleita velikultia.
Noin sitä yhteiskunnan vähäosaiset tasaavat epätasa-arvoa itse.
Toivottavasti ei tankissa ollut polttoöljyä,rosvot pian narahtavat veropetoksesta.
Keskimääräinen menetyksesi oli siis 17,5 litraa, olihan se suuri saalis rosvoille mihinkähän aikovat kaupata saaliinsa, se on hyvä myydä kun ei ole mitenkään merkittyä.
Höpöhommaa!!
Mulla kenkuttaa kun kummunjärven tienvarressa olevasta 600 pinokuution halkopinostani oli jotkut kehvelit polttaneet kolme halkoa ja paistaneet vieläpä makkaraa!
liekö nokipannukahvit ryystäneet kaupan päälle?
KOP:n tililleni voi maksaa aiheutuneet vahingot.
OOt tainnu ite viiä. Täälä nyt koittat lepyttää työnantajaa ku snoit et miekyselen netistä josku joku tunnustais.
En tiiä arvasinko oikein mut siinäpä onki pähkinä purtavaksi.
en minä vaan tiedä?
Oliko kirjoitusvirhe (eino käki) eli Eino käski?
Kuulin huhuja että polttoaine saalis olisi koetettu salakuljettaa ruotsiin, mutta olivat saaneet tullissa kiinni kun kiinnittivät huomion pakettiautoon jossa oli takapää lähes tietä laahannut suuren polttoainemäärän vuoksi.
kyllä laitettiin kanisterit auttoon ja lähetettiin matkaan mutta oli huonot iskarit ja huonoa tuuria
Kuulin että varastettu diesel on nyt kööpenhaminassa, yritetty salakuljettaa tanskaan mutta tulli oli valppaana.
Dieselin voi käydä sieltä noutamassa, säilyttävät kuukauden ennenkuin lähettävät ukrainaan avustuksena.