äo-testi

1850
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tein kokeeksi aikarajoitteisen 12 minuutin testin, siitä sain ÄO:ksi 114.

Sitten tein Culture fair IQ testin, jossa ei ollut aikarajaa (käytin aikaa reippaasti, ehkä puolitoista tuntia) ja tulos oli 120.

Varmaan tuota luokkaa meikäläisen ÄO oikeastikin on. Ei asiaa mensaan, mutta ei tulos huonokaan ole.

Pitää ehkä tehdä loputkin testit, ihan hyviä taitavat olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä olette saaneet ko. tes... kirjoitti:

http://www.highiqsociety.org/noflash/nonmembers/iqtests.htm.

Kokeilkaa huvin vuoksi ko. linkkiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu