Burger King voittaa mäkin ja hesen!!!!

Rakastuinmäburgeriin

Kävin tänää ekan kerran Burger Kingissä. Oli ihan paras!!! Voittaa 100-0 McDonaldsin ja Hesburgerin. Vähän perusteluita tähän.

Hampurilaiset: Oli isoja ja maistui hyviltä. Ei ollut pieni niinku mäkissä. Täytettä oli toisin ku mäkissä mutta ei liikaa niinku hesessä. 5/5

Ranskalaiset: Oli kivasti paksumpia ku mäkissä ja hesessä. Ei maistunu pelkältä suolalta niinku mäkissä, ranskikset oli ehkä ihan vähän kylmiä sisältä, mutta päältä hieman rapeita eikä raakoja. Dippejä oli aika samanlainen valikoima ku mäkissä hinta oli 20-50 senttiä. Ketsupin sai kassalta ja oli se ainakin ketsuppia ku merkki näkyi pussissa(mäkissä ja hesessä se voi olla jotain ihan muuta!). Ketsupille ei ollut valitettavasti mitään kuopia. 4/5

Limu: Limuissa ei näillä kolmella mitään eroa ole mauissa mutta Burger king vie voiton koska sitä saa hakea lisää niin paljon kun haluaa!!!! 10000000000000/5

3

592

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä tätä mieltä

      Samaa mieltä. Burger Kingin hampurilaiset ovat täyttäviä, majoneesi on miellyttävän öljyistä sekä pihvit ovat liekillä grillattuja. Suosikkejani ovat Tendercrisp tai Steakhouse ilman juustoa. Mäkkärissä ja Hesessä ei ole niin rapeita kanahampurilaisia eikä myöskään bbq-hampurilaisia. Myös ranskalaiset ovat parhaita BK:ssa.

      Mäkkärissä on vikana hampurilaisten pieni koko sekä se, että monissa hampurilaisissa on pihvin ohella vain ketsuppi-sipulihöystöä ja suolakurkku. Big Mac (ilman juustoa) ja McChicken menettelee.

      Hesen hampurilaisissa taas käytetään liikaa majoneesia joka on myös tunkkaisen makuista. Muuten ok.

      Mitäs itse tuumitte?

    • q3r

      Burger Kingejä on Suomessa vain muutama, Hese on lähellä , joten siellä käyn.

    • Bueno69

      Onhan se BK ihan parasta näistä ketjupaikoista. Whopperin kun tilasin ja söin niin ehkäpä paras hamppari mitä koskaan olen Suomessa mistään saanut. Ja BK:n rannet aivan bueno!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1195
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      299
      1108
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      948
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      877
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      869
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      548
    Aihe