Kertokaapas trollit

Kertokaapas denialistitrollit, onko teillä oikein "työvuorot"?

Multinikki "exmerenmies" / "Pierre Review" / "konitohtori" / "löylyttäjä" jne. on hörhöillyt tieteenvastaista huuhaa-roskaansa koko aamuyön.

Kohta heräävät "Sähköteurastaja" / "voireppana" jne. jatkamaan tieteenvastaisen huuhaa-roskan hörhöilemistä aamuvuorossa.

MIKSI?
10116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Venäjän trolleilla taitaa olla paniikki päällä, kun öljyn hinta ja kysyntä on pohjamudissa. Kuten myös pörssi ja valuutta.

Ei muuta kuin lisää pashkaa tälle palstalle trollit, niin eiköhän se siitä.

Äänestä

Minkäslaisella diilillä agw trollit päivystää pitkin yötä?

Äänestä

Ei ole trollit kyenneet vastaamaan kysmykseen.

Mutta trollaamaan ovat kyllä pystyneet taas, kuten jokaikinen päivä (ja yö).

Äänestä

Hei, Konitohtorilla on tärkeä tutkimus käynnissä eikä ehdi nyt hohhelia opettamaan.

Äänestä

Kas, palstaa 24/7/365 häiriköivä denialistitrolli valehteli tämänkin aloituksen taas asiattomaksi. Eli se taisi olla kovin kiusallinen hänelle, eikä hän vieläkään kyennyt vastaamaan siihen.

Äänestä

tiesittekö, että jouluun on 4 aamua jäljellä?
Pitäkää kiirettä, jos ostatte toisillenne joululahjoja. Voisiko joululahjat olla vaikkapa pehmoiset pörröjalkineet? Kofeiinitabletteja 100 eurolla? tai jotain muuta kivaa, joka pitää hereillä ja mahdollistaa kakin tuottamisen ympäri ämpäri aamusta iltaan.

Äänestä

Ilmoja pidellyt, mut eipä jaksa sataa.
Typerä kommentti, mutta kun lukee edelliset niin eise oikeastaan.

Äänestä

Näyttää multinikki-denialistitrollin "työvuoro" jatkuvan läpi joulunpyhienkin.

Uskomatonta.

Äänestä

Lisätään multinikin multinikkiluetteloon ainakin "Torakan Pieru", "jäätävää keliä", "ilmasto kylmenee", "PurkkaPekka Putelius", erilaiset Petteri-muunnelmat jne.

Äänestä
  • Ai niin, ja tietysti myös "voi reppanaa". Plus monet monet muut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


???????????? kirjoitti:

Kertokaapas denialistitrollit, onko teillä oikein "työvuorot"?

Multinikki "exmerenmies" / "Pierre Review" / "konitohtori" / "löylyttäjä" jne. on hörhöillyt tieteenvastaista huuhaa-roskaansa koko aamuyön.

Kohta heräävät "Sähköteurastaja" / "voireppana" jne. jatkamaan tieteenvastaisen huuhaa-roskan hörhöilemistä aamuvuorossa.

MIKSI?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu