Vieläkö Pellossa rehottaa työpaikalla kisanteko ja keljuilu? Uskaltaako tulla töihin? Ei kannata enempää itkettää.....
TYÖPAIKKAKIUSAAMINEN!
masennusportilla....
23527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
ei täälä kiusata kethään, ko vain itte muistaa rauhan antaa muile työntekijöile!
Voi veikkosten, kiusathaan ja on kiusattu. Pahimmat kiusaajat on oikein arvostettujakin vielä täälä meän onnelassa, varokaa vain suututtamasta. Tykkäävät vielä, ette oon kaikitten laitten yläpuolela ja saavat kiusata, jos halvaavat.
Kyllä tuo pitää täysin paikkansa, pellossa on kiusattu harmi vaan jos jatkuu.
Varsinkin naisvaltasessa paikassa ja jos mies vielä työnantaja.
Naiset ovat kateellisia jo toisen ulkonäöstä, ja vielä jos toisella on osaamista, niin sekin on on väärin, eikä anneta työrauhaa.
En kyllä aio enää katsoa semmoista kohtelua.
Kyllä niille kiusajille tulee vielä omaan nilkkaan.
Piru periköön sellaiset .
Minä olen kotikiusattu! Ihan sattuu kun jatkuvasti kiusataan ja moititaan ja teetetään töitä ettei, hetken aikaa saa levätä ja olla ....itkukurkussa ja tässä mennään.
Mitä sanoisi väsyneelle äidille? Olisiko sinulla joku oikein luotettava ystävä? Saisit edes puhua murheesi ulos. Ja tiedoksi, miehet ovat juuri tuollaisia alistajia, itse makaavat kaljapullo paksun mahan päällä, eivät jaksa kylkeä kääntää, mutta kyllä vaimoa laiskaksi moititaan! Ajatuksissani pyyhin kyyneleesi ja lohdutan sinua.
Hei sinä nm. väsynyt äiti.
Nyt saat luvan tehdä loppun sellaisesta. Älä missään nimessä hyväksy jos nyt tarkoitit miestäsi, jos isoja lapsia niin tee loppu siitä.
Arvosta itse itseäs ja pane koko perhe kotitöihin.
Älä anna enää moittia sinun tekemistä jos tunnet rekeväs kaiken niin hyvin kuin osaat.
Jos ukkos ei osallistu niin ota ero nautit elämästä paljon enemmän.
Älä jatka elämäsi menee hukkaan.
En kuulu joukkoon, oon toisenlainen ja siksi kylmät tähdet tietäni valaisee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Älä nyt yleistä, ei kaikki miehet ole tuollaisia. On niitä vaimoaan rakastavia ja huomioon ottavia aviomiehiä vielä olemassa.
EI OLE!
Kiitos sinulle vaimoaan arvostavalle. Ihanaa, että on vielä tuollaisia miehiä. Kaikki arvostukseni ja kiitokseni Sinulle.
Olen naisten töisä ja ne kovia kiusaamaan henkisesti
Kyllä sinut tunnetaan,ei kovin monta miestä naisten työtä tee ainaskaan muualla,mutta pellossa saattaa
Pirullisten akkojen kans ei pärjää itse pirukaan.
Taitaa olla se homppeli poika,käyn äitiä kattomassa,välistä vilauttelee..
Kunnan töissäkö?
valitettavasti kyllä, töihin on vaikea mennä! Olen tuntenut monesti nahoissani!
Eikö sinulla ole vaatteita päällä töihin mentäessä?
Mikä ala kunnan töissä missä kiusataan tai muuten huono työympäristö?
Älkää vihjailko pankaa nimet tänne kuka kiusaa. Muuten ne puheet ovat hölynpölyä.
loppuu saatana vittuili kun kaypi vkl kalassa ja roimii oikeen kunnolla turpiin ,ja josuhkaa teha ilmotuksen poliisille niin toistaa saman kasittelyn uudestaan hakkaminen lopettaa vittuilun.
Et voi olla tosissasi!
Kirjoitatko nyt omaa tarinaasi ja haluat, että asiat lakaistaan vain maton alle. Valitettavasti tehtyä ei saa tekemättömäksi ja perästä kuuluu. Totuus ei pala tulessakaan.
Lenkillä voi käydä ja hyviä harrastuksia.... Meitä monta on tukemassa kiusattuja ja olemme ystävällisiä. Jokainen Ihminen on oma yksilö ja sitä kunnioitamme! Nöyrästi!