Juurespizza

Pizzeria

Pizzeria classicissa on juurespizza myynnissä. Se on aivan ihanaa ja terveellisempää, kuin perinteinen pizza. Siinä on punajuurta ja porkkanaa sekä lanttua ja sieniä. Hunajakuorrute tekee luonnollista makeutta. Loistopizza kertakaikkiaan. Suosittelen

5

202

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juurevaa

      Mitä juustoa pizzassa oli vai oliko mitään? Olettaisin juuston olleen mozzarellaa ehkä muutamalla parmesaani-lastulla.

      Porkkana ja lanttu sopivat yhteen kuin paita ja peppu - niiden makeus tukee toisiaan. Itse käytän niitä keitettyinä lisukkeena liharuokien ja muussin oheen, mukaan ehkä vähän purjoa ja herneitä, valutuksen jälkeen vähän voita, suolaa ja peppaa sekaan.

      Hyvän pizzan löytäminen on nykyään yllättävänkin vaikeaa - onnittelen sinua löydöstäsi.

      • sontapizza

        porkkana on perseestä! lanttu on perseestä!


    • hyh hyh

      no hyi saatana!

    • EI MAISTU

      ON IHAN PASKA PIZZA HYI YÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄK1!!!!!!!!!! ÄLKÄÄ SYÖKÖ!!!!!!!!!!!!

    • YÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖK

      VITUTTAA TUOMMOISET SONTAJUURESTAJAT JOTKA PILAA HYVÄT PIZZAT PASKATÄYTTEILLÄ!!!!!!!!!!!!!!! MEE HUUMEHUORA VETÄMÄÄ PASKATÖTSYJÄS!!!!!!!!!!! EI MAISTU MEILLE!!!!!!!! ME OLLAA KUNNO KANSAA!!!!!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe