Niin, vaikea teihin on mitenkään päästä lähemmin tutustumaan kun pelin nimi on aina näköjään sama, eli te naiset baareissa vain hytkytte musiikin tahdissa ja keikutatte persettä kuin kiusaten meitä miehiä, juotte ja lähdette tyttöporukalla pois? Miten vitussa teitä voi oikein lähestyä? Oletatteko että kaikki miehet alkaa lattialla hytkymään kun alkaa musa soida?? Monet meistä ei viitsi sinne parketille raahautua ja miten siinä sitten käy, yksin jäämme jälleen. Jos haluatte musaa kuunnella ainoastaan niin pysykää mielummin himassa kuulokkeet päässä, älkää tulko baareihin pilaamaan seuranhakua!
Naiset vain tanssivat ja esittelevät muotojaan
6
114
Vastaukset
No minä ainakin pysyn visusti kotonani ja poissa baareista seuranhakua sotkemasta.
Huomaathan että ylipäätään kannattaa suosia erityisesti homobaareiksi leimautuneita paikkoja, mikäli olet enempi miessukupuolesta kiinnostunut.- dance all night
Ei baarit ole nykyään mitään "seuranhakupaikkoja" vaan paikkoja jonne mennää kavereiden kanssa iltaa istumaan, juomaan ja tanssimaan. Ei me koko illan ajaksi musiikkiin uppoutuvat tanssijat kaivatakkaan mitään hytkyjiä (hyi!) lähestymään. Myös samaan pöytään juttelemaan änkeminen on mautonta, varsinkin jos ei osaa tajuta milloin ei kiinnosta. Baaritiskillä tai tupakkapaikalla voi tulla juttelemaan, noissa on mukava iskea small talkia.
- 7+3
Pitääkin alkaa tässä tupakoimaan varmaan, että saa jonkun mahdollisuuden.
- + / - nolla
7+3 kirjoitti:
Pitääkin alkaa tässä tupakoimaan varmaan, että saa jonkun mahdollisuuden.
Tupakkapaikalla on kyllä helppoa (tai ainakin helpompaa kuin muilla julkisilla paikoilla) iskeä keskustelua vastakkaisen sukupuolen kanssa MUTTA jos joskus eksyt esim. nettitreffeille niin siellä tupakointi on pitkä miinus.
- -M-
Hauskanpito ja seuranhaku on eriytetty naisten toimesta jo jokin aika sitten. Ennen saatettiin tosiaan alkaa juttelemaan baarissa eikä kaiken tarvinnut olla niin viimeisen päälle tyylikästä. Nykyään elämäntavat ovat niin tarkkoja ja luomu-kotoilu-fiilistely-lifestyle on viety niin pitkälle että uuden tuttavuudenkin pitää olla jo ennestään tuttu, alkuperää ja kasvuympäristöä myöten. Tyylillä on todellakin väliä. Ja kaikki ihmiset oman kaveriporukan ulkopuolelta ovat pahoja. Heitä pitää välttää. Kaverin kaveri on jo sentään ihan toista maata vaikka hänestä ei tietäisikään mitään.
- tanssiva nainen
Tanssiminen on kivaa. Kokeile sinäkin. Seuraavalla kerralla anna perseen hytkyä ja musiikin viedä. Eläydy. Nauti. Iloitse. Älä mieti mitä muut ajattelevat. Niin naisetkin tekevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836490Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935392Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143745Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233387Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1983104Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742345Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12098Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191656- 981356