Korkkaamaton aunus voimaistavana tekijänä

Malla Juupajärvi. Pro Gradu-tutkielma. Naistutkimuksen laitos, Tampereen yliopisto. Tampereen yliopistopaino, 2014.

Tutkimuksessa käsitellään Korkkaamattoman Aunuksen voimailuttavaa vaikusta LESB. ja LESB TRANS elämässä.
375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

It's ok to be gay.

Jos sua nää asiat enemmänkin kiinnostaa, niin ota vaikka yhteyttä setaan ja etsi sieltä jotain toimintaa missä tapaat muita samanhenkisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Phd. Mies kirjoitti:

Malla Juupajärvi. Pro Gradu-tutkielma. Naistutkimuksen laitos, Tampereen yliopisto. Tampereen yliopistopaino, 2014.

Tutkimuksessa käsitellään Korkkaamattoman Aunuksen voimailuttavaa vaikusta LESB. ja LESB TRANS elämässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu