Ja maailma pelastuu.
http://www.tekniikkatalous.fi/energia/tulostettavat aurinkopaneelit tulevat halpa valmistaa ja voidaan asentaa mihin vain/a1043779?s=r&wtm=-21012015
http://www.tekniikkatalous.fi/energia/tulostettavat aurinkopaneelit tulevat halpa valmistaa ja voidaan asentaa mihin vain/a1043779?s=r&wtm=-21012015
Vastaukset 8
Vanhimmat
Etelän vetelät voivat laittaa banderolleihinsa tulostetut aurinkopaneelit, kun osoittavat mieltään saksalaisia pankkiireja vastaan. Paneeleista saa virtaa megafoneihin.
So on nykyään VTT OY, ja tiiä millön myyvät sen paratiisisaarten
tuuliparooneille osana yhtiöittämispolitiikan seurauksista.
Tiiä vaikka kutsuisivat Hansun ja veturimiehen johtavimmiksi tutkijoiksi ja nimittäisivät pullosilmä sinin johtokunnan puheenjohtajaksi.
VTT voi tulostaa Pariisin tulevan ilmastokarnevaalin osallistujille huiskut, joilla osallistujat voivat ladata kännykkänsä. Kokouksen jälkeen huiskat voidaan heittä kompostiin muiden papereiden mukana.
Voi herra kiesus sentään, 10,4W/m^2 Välimerellä.
Miksi kettutyttötoimittaja ei kertonut moisen punajuurimehupaneelin
hyötysuhdetta, vaikkin muhkean parin Amppeerin virran.
Kyllä tuolla lataa ekokinnerin alta aikayksikön.
Kyllä sen vanhan litteän taskulammupariston ostaminen on edullisempaa
kuin odottaminen että punajuuripatteriin paistaa aurinko ja taskulamppua tarvitaan yleensä vain pimeällä.
http://tuontitukku.fi/tuote/airam-paristo-plus-4-5v-heavy-duty-lyömätön-hinta-käyttöikä-suhde/6435200127853/
Ei jumalauta... #!ttu tätä Suomen maata mitä kakkaa täälä ihmisille syötetään julkimediassa.
Nämä mainokset kaipaavat ns. puppusuodatinta.
VTT:llä aivopierut senkun kasvaa.
Mistä saakka muuten yhteisyrityksiä isompien rahoittajiensa kanssa omistavaa yritystä on voitu kutsua puolueettomaksi tutkimusinstansiksi?
Virallinenhan se VTT on kun siltä löytyy Y-tunnus jne, mutta puolueetomuus, sitä siellä ei kyllä ole.