Älytöntä kuskata ruokaa toiselta puolelta maapalloa ja kiihdyttää ilmaston lämpenemistä. Siinä tulee lopulta super ikävät oltavat.
Vastaukset 5
- Suomen superruoat!!
Ihan samaa mieltä! Suomalaisia superruokia on aivan valtavasti. Miksei niitä hehkuteta!! Kaikki mainostila menee tuhansien kilometrien päästä raijatuille tuotteille.. Oma suosikkini on suomalinen pellava, jolla olen saanut vatsani kuntoon! Olen joskus lapsena syönyt jotain pellavalmistetta, mutta se oli kauhean makuista! Suurin osa "super ruoista" on aika pahan makuisia, eikä niistä oikein tiedä miten niitä omassa ruokavaliossaan käyttäisi. En halua lusikoida jotain jauheita vaan jostain pusseista. Valo24h pellavarouhe on tosin jauhe, mutta se maistuu todella hyvältä! Se on paahdettua ja rouhittua, niin että elimistö saa ravintoaineet siemenen sisältä käyttöön. Todella super hyvää hyvän jugurtin ja hyvän rahkan kanssa! Ihoni on tullut kimmoisammaksi ja hiukset ovat terveemmät ja kasvaneet nopeammin pellavan ansiosta.
- Ihanaa<3<3<3
Niin, mutta pitää saada Gojimarjoja ja Macaa että voi olla aivan
- Jenna Voi mies
Ihanaa<3<3<3 kirjoitti:
Niin, mutta pitää saada Gojimarjoja ja Macaa että voi olla aivan
Parhaat iHerb-tuotteet:
http://www.iherb.com/Super-Brands?rcode=MOP737
Vinkki: tilaukset menevät paremmin läpi, jos et kirjoita osoitteeseen tai luottokorttitietoihin ÄÖ-kirjaimia. Kirjoita Jenna Ohman, vaikka luottokortissa lukisi Jenna Öhman.
- Overtösiis
Niin, meillähän kasvavat tomaatit, kulkut ja appelsiinit tuolla Turun saaristossa kuin tyhjjää vaan. Perunaa jos vähän joudutaan ennen juhannusta vartomaan mutta muutenhan sitä ollaan ihan omavaraisia banaanista lähtien. Haloo, kepulaiset!
Niillä rahoilla jotka törsäämmme kasvihuoneisiin, hakettamoihin ja hakekuljetuksiin, kulkee meriä pitkin tuhansia kontillisia terveellisiä hedelmiä yli merten.
Siinä sitä oli isoisillä miettimistä kun hampaat tippui järveen kevään ensi kalareissulla keripukin jäljiltä. Ei ihan pidä uskoa kaikkea mitä keskustiedotus päähäsi yrittää tunkea. - romualdo2
NIIMPÄ, toella noloa että jo otsikossa heti luetellaan meille outoja ja tarpeettomia aineita maca-jauheesta lähtien ja metsämme ovat pullollaan ravintorikkaita sieniä ja marjoja... mutta sempä takia sienetkin ovat piilossa ties missä ketjussa - luonnosta vieraantuneita ovat sivuston yhlläpitäjäkin--- otan osaa! :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791356
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7506Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498