Loppu on lähellä 90 % varmuudella

90 %

8

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sähköteurastaja

      Eugeniikka opin mukaan ennustettuja ihmiskunnan loppuja tapahtuu 10
      vuoden välein, eivätkä ne ole haitanneet minua tähän mennessä.

      Miten tämä ihmiskunnan loppu ilmenee, vai pitääkö kysyä alan asiantultijalta
      eli FMI,n pöljä petteriltä`?

    • wpoiurgbbv

      Ei elämästä selviä hengissä, totesi Juice-vainaa.

    • Hyvä hyvä.

      Edellisenhän piti just tulla 2013 lopulla mutta se 10% hutimahdollisuus taisi toteutua. Että seuraavaa odotellessa. Niin, ja planeetta X tosiaan törmää maahan tämän vuoden lokakuussa, olinkin jo unohtaa. Kyllä tulee olemaan ryminää ja ryskettä, tuskin maltan odottaa.

    • Planeetta X? Joko taas? Eikö se ketku törmännyt viimeksi vuonna 2012?

    • Sähköteurastaja

      Halleyn komeettahan aiheuttaaa maailmankopuja säännöllisin väliajoin tämän ja epelin seuraava aihuttama ties monesko maailmanloppu ihmiskunnan historiassa antaa vielä odottaa itseään

      Kun noita maailmanlopun ennustajia on joka lähtöön FMI johdosta lähtien, olisi suotavaa että määrittelisivät tarkemmin mistä maailmanlopusta on kulloinkin kyse että tavallinenkin kuolevainen sen ymmärtäisi ja osaisi varautua jos katsoisi sen tarpeelliseksi.

      Aihetta ihmettelee jopa mediamme ja FMI "tieteen" päätiedonhankkija
      eli AGW propagandajulkaisi Guardian josta pöljä petteri näkyy ammentaneen maailmanloppunsa..

      http://www.theguardian.com/science/across-the-universe/2012/dec/20/apocalypse-postponed-halley-comet

    • 90%

      Tuskinpa maailman väkiluku on edes lähtenyt laskuun 50 vuoden kuluttua? Varmaan sekin aika tulee mutta siitä voi esittää vain arvauksia.
      Jos ja kun ilmasto lämpenee, olettaisi, että ihmiskunnan viimeinen tukikohta löytyy pohjoisilta alueilta. Aikaisintaan vasta tuhansien vuosien päästä, arvelen.

    • Miten toimisit, jos ensin vakuuttuisit, että Ehrlichin esittämä todennäköisempi vaihtoehto totetuu juurikin alle 50 vuoden sisällä? Lähinnä siis ilmastomielessä. Itse ainakin lopettaisin kaiken ilmastonvakioinnin. Paitsi että olenkin jo ehtinyt tehdä niin.

    • lhhkllhlh

      Ihmiskunnalla on 50/50 mahdollisuus selvitä hengissä 2100-luvulle, sanoo Sir Martin Rees 2003 kirjassaan. Kuninkaallinen astronomi Rees tunnetaan tähtitieteilijäpiireissä miehenä, joka on aina oikeassa.

      Tulee mieleen Estonian viimeiset sanat: "Todella pahalta, todella pahalta näyttää nyt tässä kyllä.”

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      157
      5880
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      114
      5525
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5207
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      3195
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      55
      2749
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2581
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2270
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      2060
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      1870
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1781
    Aihe