Kiitos Enontekiö!

On se vain hyvä,että naapurikunnassa pidetään meidänkin puolia.Terveyskeskuksenkin suhteen on apua tarjottu,mutta ei kelpaa meän päättäjille.Omat päättäjät on olleet kusisukassa hiljaa tästä ambulanssi-asiastakin. Kiitos Kärnä ja Enontekiö! Mies eduskuntaan! http://www.lapinkansa.fi/Lappi/1194956833939/artikkeli/enontekio vaatii ambulanssia takaisin muonioon.html
4131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo ,kyllä se tuntus että jos palvelu puolittuu niin hintakin puolittuu

Äänestä

Miksei kunnanvaltuustossa käsitelty ollenkaan Lappian ja ensihoidon asiaa? Luin huolella Luoteis_lapin ja Lapin Kansan. Ei riviäkään. Miksei käsitellä sellaisia asioita missä kunta on ainoa nettomaksaja? Kiitos Enontekiö kun edes yrittää pitää ensihoidon puolta. Muoniossa ei välitetä mistään.

Äänestä
  • Ei ollu mitään mainintaa esim.Lappian tilanteesta.Lappian edustaja ei tiennyt miten vuokra lasketaan ym. Muoniota rokotetaan noin 4000 euron korotuksilla per.kk. Muoniossa asia ei aiheuta mitään kritiikkiä ja samoin ambulanssin siirto Kittilään. Muonion luottamusmiesten tehtävä on nostaa asioita pöydälle ja antaa lausuntoja,miksi mitään ei tehdä. Kunnanjohtaja? Oletko todella tehtävässä jonka hallitset täysin? Voidaan kysyä,kuka hyötyy tästä päättämättömyydestä joka vaivaa Muoniota tällä hetkellä.Kunnan hallitukseen ei tullut tosiasiassa mitään muutoksia,valitettavasti.

    Äänestä

  • Odota rauhallisesti tulevan torstain Luoteislappia.
    Sitä mihin vuokrankorotus perustui ei sitten hakemallakaan löytynyt kyseisestä raportista, eikä sitä osannut selostaa raportin tekijäkään.
    Lappian johtaja ja opettajat pelaavat omaan pussiinsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävettääollamuoniosta kirjoitti:

On se vain hyvä,että naapurikunnassa pidetään meidänkin puolia.Terveyskeskuksenkin suhteen on apua tarjottu,mutta ei kelpaa meän päättäjille.Omat päättäjät on olleet kusisukassa hiljaa tästä ambulanssi-asiastakin. Kiitos Kärnä ja Enontekiö! Mies eduskuntaan! http://www.lapinkansa.fi/Lappi/1194956833939/artikkeli/enontekio vaatii ambulanssia takaisin muonioon.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu