Onko tosi että tässä kisassa voi itse äänestää itseään jopa voittajaksi???.Jos saa omassa sarjassaan puhelinääniä 50% vaikka ei osaa laulaa ja hyvä laulaja saa vaikka 8% puh.ääniä niin voiko tuomareilta saada niin paljon ääniä että voittaa kun tuomarien ja puh.äänien äänet lasketaan yhteen.Kun ainakin Finaaliin ja siellä neljän parhaan joukkoon näkyy pääsevän kaikki sarjansa eniten puh.ääniä saaneet huonot laulajatkin.
Tähtiartisti Finaali 2015 Härmässä!!!!!.
5
152
Vastaukset
- tosion
En tiedä voiko ihan voittoon asti itseä äänestää.Mutta joka sarjassa eniten itseään äänestävät palkitaan pytyillä ja kaikkein eniten itseään äänestänyt pälkitaa viellä isommalla pytyllä.Luulis näiden voittajien häpeävän kun menevät ottamaan vastaan palkintoja.
- mölykööri
Olen osallistunut muutaman kerran tähän kilpailuun,koska tykkään harrastelija pohjalta laulaa.olen ollut superfinalissakin,mutta ongelmani on vähäinen yleisön äänien osuus.silti mieleeni ei ole koskaan tullut äänestää itseä.se on jotenki vain mielestäni epäreilua.myös se on tärkeää,että haluan tietää todellisen suosioni. Minä kokisin häpeän tunteen,kun ottaisin ostetun pokalin vastaan.silti olen näistä kilpailuista aina nauttinut.niin paljon erilaisia lauluääniä ja tyylejä.kiitos siitä järjestäjille.tsempataan,ja kehitetään tämä kilpailu vielä entistä paremmaksi.
- tanssijatyttö
Tulee siinä pytylle hintaa...Katsomassa olin ja täytyy sanoa, että yleisön äänet vaikuttaa enemmän kuin tuomarin. Miksei palautetta laulajille, eikö tuomaristolla ole siihen ammattitaitoa?
- MAINETTA
Ja voittajalle "mainetta".
- mukanaolija
Ja köyhyyttä ja 'kunniaa':) Kohta varmaan alkaa uudet alkukilpailut, joukolla mukaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3473527Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192318Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151910Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141625Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171532Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361434Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2761410- 171284
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631096Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201020