Kun nainen yrittää pilkata keskustelupalstalla..

..hän vetää esiin joko homokortin tai sitten kokemattomuuskortin. Tuolla toisessa ketjussa selkeästi ruutujensa takana kiukusta kihisevät naiset aukottoman logiikan jyrääminä yrittävät osoittaa halveksuntaa väittämällä allekirjoittanutta kokemattomaksi ja toisaalta myös vihjailevat homoudesta. Miksiköhän on noin kun jos mies taas haluaa loukata hänellä sentään on jotain faktaa siellä pohjalla eikä koskaan yrittäisi moittia neitsyydestä mikä on hieno asia naisessa. Kertokaapas nyt naiset mikä siinä miehen kokemattomuudessa muka on niin kamalaa? Luulisi että teistäkin olisi mukavaa jos tietäisisitte saavanne taatusti puhtaan ja taudittoman kumppanin vai onko se tosiaan niin että oma kokeneisuutenne sitten hävettäisi niin paljon ettei suhde tulisi toimimaan?
1281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kokemattomuudessa ei ole mitään vikaa. Kaikkihan me olemme joskus olleet kokemattomia.

Äänestä
  • Niin mutta monetkaan eivät enää yli kaksikymppisenä ole. Naisten kommenteista voi lukea, että miehellä pitää olla äärimmäisen kova fyysinen kestävyys ja loppuun asti hiottu jyystämistekniikka jotta kelpaa kumppaniksi. Poikkeuksen voi ehkä tehdä kerran jos miehellä on kokemattomuudesta huolimatta äärimmäisen vahva ja kilometrin päähän säkenöivä (joko todellinen tai feikattu) itseluottamus. Feikatulla iseluottamuksella tarkoitan tässä siis opittuja pelimieskikkoja.

    Äänestä

  • Naiset eivät pidä mistään jyystämisestä. Kokematon on ihan jees, Tekemällä oppii.

    Äänestä

Naiset vihaavat paitsi homoja myös kokemattomia miehiä.

Äänestä

Joko ikisinkku on homo tai kateellinen seksin harrastajille.

Äänestä

Vielä yleisempi on tokaisu:

"Tolla asenteella sä et koskaan tule saamaan naista!"

Joka on kaikkein vammaisin ja idioottimaisin kommentti jonka olen koskaan kuullut missään.
Se on kuin joku yrittäisi pitää jotain ihmeellistä oppituntia kertoen että mitkä mielipiteet ovat sallittuja ja mitkä eivät naisten mielestä.

Äänestä
  • Tyypillinen esimerkkii pillulla kiristämisestä, ja vielä naisen logiikan mukaisella tavalla.

    Todellisuudessa moni on huomannut ettei valkoritarointi toimi, joten he puhuvat suunsa puhtaaksi.

    Ja toisekseen, miksi minä saan naisia sitten jos kerran kritisoin heitä?

    Usein teen sen vielä päin naamaa jos tarve vaatii.

    Äänestä

Kuten olen sanonut, ja sanon yhä: shaming language ja henkilöhyökkäys.

Tuollainen peruskoulun välitunnille kuuluva kielenkäyttö sopii hyvin yhteen sen faktan kanssa, että tuo reaktio tapahtuu heti kun ei pysty vastaamaan toisen argumentteihin.

Tällöin voit todeta: "olen voittanut".

Tällä palstalla miehet ovatkin täysin ylivoimaisia naisia kohtaan.

Toinen mistä tuo kertoo, on että naiset alkaa pelätä kun niiden karvalaukku ei olekkaan jalustalla. Valkoritareihin tuo toimii, sillä ne uskovat näin saavansa naiselta, ja toisaalta ne myös suhtautuvat heihin alentuvaisesti "pikku reppanat, tarvitsevat minun miehistä apuani".

Lisäksi se myöskin todistaa sen, että naiset oikeasti arvottavat miestä pillun saamisen perusteella. Eihän ne muuten käyttäisi myöskään termiä ATM haukkumasanana.

Joten naiset itse aiheuttavat tuon reaktion miehissä.

Äänestä
  • Aivan. Hyvä huomio tuo että ATM on nimenomaan naisille haukkumasana ja käsitteenä välittömän torjunnan ja inhon kohde.

    Äänestä

  • Suurin osa naisista ei ole ikinä ATM termiä kuullutkaan, joten eivät oikein voi miehiä sillä haukkuakaan.

    Äänestä

Mulla ei ole mitään homoja/ lesboja eikä kokemattomia miehiä vastaan. Koskee kaikkia ihmisiä. Mulle aivan sama millainen kukakin on, kunhan inhimillisyys ja tolkku on tallella."ätmel" voit pitää mielipiteesi kun kerran koet sen täydeksi totuudeksi. Mitäpä luulet, lisääkö tapasi ajatella omaa elämänlaatuasi paljonkin?
Jos olet homo ja kokematon, vaihda/ etsi itsellesi se oikeanlainen seura.

Äänestä

Tuskin täällä montaakaan naista kirjoittelee, lähinnä varmaankin ätmien provoilua "naisten" viestit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IkisM kirjoitti:

..hän vetää esiin joko homokortin tai sitten kokemattomuuskortin. Tuolla toisessa ketjussa selkeästi ruutujensa takana kiukusta kihisevät naiset aukottoman logiikan jyrääminä yrittävät osoittaa halveksuntaa väittämällä allekirjoittanutta kokemattomaksi ja toisaalta myös vihjailevat homoudesta. Miksiköhän on noin kun jos mies taas haluaa loukata hänellä sentään on jotain faktaa siellä pohjalla eikä koskaan yrittäisi moittia neitsyydestä mikä on hieno asia naisessa. Kertokaapas nyt naiset mikä siinä miehen kokemattomuudessa muka on niin kamalaa? Luulisi että teistäkin olisi mukavaa jos tietäisisitte saavanne taatusti puhtaan ja taudittoman kumppanin vai onko se tosiaan niin että oma kokeneisuutenne sitten hävettäisi niin paljon ettei suhde tulisi toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu