juutalaisten motiivi?

mietimietimieti

Kysy itseltäsi, vastoin nykyistä martyyri historian tulkintaa: miksi ihmiset vainoavat juutalaisia satoja vuosia jopa tuhansia, joka paikassa missä ko. heimo on asunut?
Onko syy ihmisten päässä, eivät suvaitse vähemmistöjä. Euroopan historia on täynnä vähemmistöjä, joiden kanssa on tultu symbioosiin. Ainoat heimot joiden kanssa kantaväestö on aina vaikeuksissa ovat mustalaiset ja juutalaiset.
Molempia yhdistää sitkeä sukusiitos ja salainen uskonto omaan identiteettiin, musta raamattu ja tooran mystiikka.
Nämä ovat siis katolisen tulkinnan mukaan saatanan palvontaa.
Mutta jo ennen kirkon syntymää, nämä heimot oli pannassa, jo muinaisessa egyptissä
Tätä pohjaa vasten on ilmiselvää, että sionismi on kansoja yhdistävän tekijän turmelija, ja siksi jo itsessään yhteisöllisen maailman kirous. Samoin romanit, tosin pienenä pahana.
Eivät ihmiset voi olla hulluja rasisteja tuhansia vuosia ilman syytä.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • magneettitotuus

      Israelin puolueettomuus Ukrainan ja Krimin suhteen on pelkkää teatteria ja harhautusta. Kuten todettua, Israel tarvitsee kaksoisroolin selvitäkseen voittajana Lähi-idän loputtomista konflikteista. Muistettakoon, että USA, EU, YK ja Nato ovat pelkästään sionistisen mafian pelinappuloita kansainvälisessä pelissä.

      Sionistit vaikuttavat maailmanpolitiikkaan lobbaamalla kansallisessa politiikassa. Tämä tapahtuu siten, että suuri yleisö ei sitä juurikaan tiedosta. Sionistit eivät yleensä käytä suoraa käskyttämistä, sillä tämä voisi olla heidän kannaltaa itsetuhoisa taktiikka.

    • Miksi juutalaisia vainotaan ?

      Siksi, koska he eivät kumarra toisten jumalia, eikä omaa kuollutta kansalaistaan jumalana.

    • Egyptissä faraoita palvottiin jumalina tai jumalan poikina, lisäksi oli lukematon määrä muita jumalia.

    • yx2k0lm3

      0,5 % maapallon väestöstä on juutalaisia, 20% nobelin palkinnoista on juutalaisten innovaatioiden ja keksintöjen perua. Ajattele minkälainen maailma meillä olisi ilman juutalaisia? Osaatko tavata sanoja kuten kivikausi ja kateellisuus?

      The Mystery of the Jews
      https://www.youtube.com/watch?v=j6k1jHAYtbI

    • ewewdfdfdf

      Ihmiset ja yhteiskunnat voivat olla niin hulluja että ottavat syntipukiksi juutalaiset tai muun vähemmistöryhmän.
      Erilaisuus ja eri uskonto ovat antisemitismin syy.
      Juutalaisten menestys eri alueilla on myös kateellisuuden ja ryöstämisen aihe.
      Nykyisin israelin valtion puolustustoimet ärsyttvät monia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3623
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2274
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1895
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1639
    5. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      18
      1628
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1568
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1427
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      83
      1325
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      15
      1293
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      88
      1232
    Aihe