miehille: millaista elämäsi olisi naisena?

Miehet nyt vastatkaa: Millaista elämää eläisit naisena? Kerro mahdollisimman yksityiskohtaisesti!! Mitä tekisit työksesi - samaa kuin nyt vai jotain muuta? Olisiko sinulla parisuhde tai lapsia? Jahtaisitko sinkkuna jännämeihiä? Nussisit ytmin panoringissä?

Miksi eläisit juuri näin? Miksi elämäsi olisi erilaista vai olisiko?
40282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Minua kiinnostaa vain yksi kysymys: jos olisit 22-vuotias ytn joka voi saada kenet tahansa, niin valitsisitko hiljaisen ja kaverittoman ätmin ?

Äänestä
  • Entä itse?

    Äänestä

  • En tietenkään valitsisi. Edes atn:lle en toivoisi niin kamalaa kohtaloa, että alkaisi olemaan atm:n kanssa

    Äänestä

  • Teknisesti ottaen, jos atm ja atn pariutuvat keskenään, he ovat saaneet ja varsinkin jos pysyvät onnellisina yhdessä heistä tulee näitä palstalla parjattuja tyytyjiä eli keksitason ihmisiä.

    Näinollen helpoin tapa ätmin nousta tikkailla olisi atn:n pokaaminen. Mutta sehän ei hypergaamiselta ätmitlä onnistu, vaan pitäisi se porukan jännäjenna tai kullankaivajakutri saada. ;)D

    Mutta kun tämän ketjun aiheena on mitä jos olisit nainen, niin vastaan että jos olisin ätmi, niin eläisin juuri niin ahdistunutta elämää kuin tekin, joten osaan todella olla onnellinen siitä että olen nainen.

    Äänestä

  • Minä taas ihmettelen, että onko tuo kompa?

    Jos naisena olemiseen ei kuulu aivotoiminnan heikentyminen, ja pinnallisuuden sekä joukkosieluisuuden kasvaminen, minä en usko että silloinkaan näkisin kenenkään ystävättömyyttä tai hiljaisuutta huonona asiana.

    Entä mikä tekee ätmin? Nainen ja hänen hypergamiansa, joten miehen ätmiys olisi myös minusta kiinni.

    Olisikin kiintoisaa tietää, että mitä nämä naiset jotka rumina ja lihavinakin voivat saada seksiä, tekisivät jos heistä muuttuisi mies. Minkälaista heidän elämänsä ja parituumisensa olisi, jos pitäisikin olla se ei-etuoikeutettu sukupuoli, jonka on otettava vastuu elämästä, mutta silti oltava se joka on pitkälti muiden armoilla. Luulen että viikossa moni olisi jo luovuttanut.

    Äänestä

  • Hienoa miten ihminen, joka tuntee sanan etuoikeus, on niin sokea omille etuoikeuksilleen valkoisena cisheterona terveenä miehnenä.

    Mieti, kuinka sinäkin Expua voisit elää onnellista elämää tiedostaen kuinka hyvin sinulla on asiat, mutta siitä huolimatta valitset valittaa täällä päivästä toiseen. Tosin tällainen palsta on hyvä paikka valitukselle, onpahan sitten jotain tekemistä päivisin, jos ei muuta keksi.

    Äänestä

  • annamunnauraa kirjoitti:

    Hienoa miten ihminen, joka tuntee sanan etuoikeus, on niin sokea omille etuoikeuksilleen valkoisena cisheterona terveenä miehnenä.

    Mieti, kuinka sinäkin Expua voisit elää onnellista elämää tiedostaen kuinka hyvin sinulla on asiat, mutta siitä huolimatta valitset valittaa täällä päivästä toiseen. Tosin tällainen palsta on hyvä paikka valitukselle, onpahan sitten jotain tekemistä päivisin, jos ei muuta keksi.

    Vain femakko kuten sinä, voit sanoa jotain noin idioottimaisen tietämätöntä.

    Cishetero? :D Työntäisitkö tuon femakkopropagandan termin sinne perseeseesi, jooko?

    Tämä palsta jo pelkästään on osoitus siitä, miten tuo proganda, jonka mukaan valkoinen heteromies olisi etuoikeutettu, on täyttä valhetta.

    Ei ole sattumaa, että femakot väittävät naisten (enemmistön) kuuluvan vähemmistöihin, ja kuinka ollakaan nämä vähemmistöt ovat niitä jotka ovat kaikkein etuoikeutetuimpia. Vain tyrannit voivat demokratiassa olla vähemistönäkin muiden yläpuolella.

    Fakta on, että valkoinen nainen on maailman etuoikeutetuin olento, ja hänellä ei ole mitään oingelmaa riistää muiden maiden naisia pitääkseen yllä tätä etuoikeutustaan - saati sitten oman maansa miehiä.

    Esim. hyvänä esimerkkinä se, että te tekopyhät paskahousut kyllä liputatte sodomian puolesta, julistaen miten "Rakkaus on ihmisoikeus", mutta heti kun kyseeseen tulee valkoinen heteromies, joka ei kuulu etuoikeutettujen ytmien joukkoon (vähemmistö), te kierrätte sen, ja sanotte ettei seksi ja rakkaus olekaan ihmisoikeuksia.

    Että siinä sinulle sitä etuoikeutusta. Kokeile välillä vaihtaa propaganda oikeaan elämään. (Asia mitä et tee, sillä naiset ovat selkärangattomia opportunisteja, jotka haalivat vain lisää etuoikeuksia, kaihtamatta valehtelua niiden saavuttamisessa).

    Äänestä

Naiset saa seksiä aina kun haluavat ja miehet joutuvat sitä vonkaamaan. Olishan se kivaa. Ja koska naiset elää miehen palkalla, niin töitäkään ei tarvitsisi tehdä. Oloneuvoksena olisin ja jaguaarilla ajelisin ja seksiä saisi keneltä haluaa, koska haluaa. Että voi juu juu...

Äänestä
  • Kaikkihan ne suomalaiset rouvat oloneuvoksina vain oleilevat ja Jaguaareilla ajelevat. Kyllä on kaukana todellisuudesta tuollainen visio.

    Äänestä

  • Mistä saisit se jaguarin? Keneltä haluaisit seksiä? Paljonko harrastaisit sitä?

    Äänestä

  • Olisiko se paneminenkaan niin kauhean kivaa, koska nainen ei välttämättä saa koskaan orgasmia pelkästään panemalla?

    En tunne muuten ketään naista ystäväpiiristäni, joka ajaisi sen paremmin Jaguaarilla tai muulla urheiluautolla kuin että elelisi miehen elätettävänä vuosikausia. Toki on monia naisia, jotka ovat kotiäitinä 2-3 vuotta (n. 11 kk saa ansiosidonnaista äitiys- ja vanhempainrahaa, joka ei välttämättä ole kovin paljon palkkaa huonompi), jolloin hoitovapaan ajan joutuu elämään säästöillä ja/tai miehen tulojen avulla, koska pelkkä hoitoraha ja lapsilisä ovat niin pienet. Tosin jos esim. 2 lasta veisi päiväkotiin, niin sekin maksaisi helposti esim. 400 e/kk. Yhteisistä lapsista kun on kyse, niin yhdessä tietysti kulutkin hoidetaan.

    Äänestä


Kyllä naiset on omalla käyttöksellään aiheuttanu sen, et niit morkataan.

Äänestä
  • Mitä paheellista sä sit naisena tekisit, et sua morkattaisiin? Olisit oikea lutkien lutka!!!???

    Äänestä

  • "Kyllä naiset on omalla käytöksellään aiheuttanu sen, et niit morkataan."
    Kenellekään en ole mitään pahaa tehnyt.

    Äänestä

  • 12x12 kirjoitti:

    "Kyllä naiset on omalla käytöksellään aiheuttanu sen, et niit morkataan."
    Kenellekään en ole mitään pahaa tehnyt.

    Muut naiset ovat siis vahingoittaneet sinuakin, epäsuoraan, mutta silti.

    Äänestä

Mistäpä minä tiedän, millainen olisin naisena. Naiset ovat täysin erilaisia kuin miehet, joten en pysty ollenkaan samaistumaan naisena olemiseen.

Äänestä

Eiköhän elämäni olisi ihan samanlaista kuin nytkin. Jos oletetaan, että olisin ulkonäöltäni naisena samalla lailla sukupuolen rumimpaan kolmannekseen kuuluva kuin nyt miehenä, se tietäisi sitä, ettei mitään seksuaaliseen viehätysvoimaan perustuvia vip-oikeuksia jonojen ohi olisi koskaan tarjolla. Tuskin siis olisin työllistynyt, pariutunut tai saavuttanut mitään muutakaan nykyisestä poikkeavaa.

Äänestä
  • Jos kuuluisit naisena rumimpaan kolmannekseen, niin saisit seksiä niin paljon kuin ikinä tahtoisit. Parisuhteenkin saisit todella helposti. Ainoa ongelma olisi se, jos nykynaisten tapaan asettaisit riman liian korkealle, eli vaatisit itsellesi liian hyvää miestä.

    Äänestä

  • ei se noi mee.. ei kukaan tuu ovelta pillua kysyy

    Äänestä

  • sdfghjkl kirjoitti:

    ei se noi mee.. ei kukaan tuu ovelta pillua kysyy

    No ei varmaan, mutta mene oven ulkopuolelle niin kysyy. Tai baariin, tai nettitreffeille. Sitten vain valitset halukkaista parhaimman. Tai yhden viikossa, harrastat seksiä paljon ja sitten vanhempana naisena otat itsellesi aisurin.

    Äänestä

Miesvihaaja.

Äänestä
  • Pelkäätkö, että jos kuvittelet olevasi nainen, niin muutut yhtäkkiä sellaiseksi? Fiksu päätelmä, juuri niinhän tapahtuu!! Tämä on feminatsien juoni muuttaa kaikki miehet naisiksi. Voi ei, jäätii kiinni.

    Äänestä

Aloittaja, mene hoitoon heti, lääkitys ei enää pure. Vain sinä vastaat omaan avaukseesi pervo.

Äänestä
  • Sinulla taas on selvästi kaikki kunnossa, oi viisauden ääni.

    Äänestä

aloittaisin lasten teon 16 vuotiaana, mutta sitä ennen etsisin tosi tarkoituksella elämänsä kumppanin ja tapahtui mitä tapahtui, en koskaan eroaisi hänestä. Hankkisimme 10 lasta jos ei enemmän. Eläisimme kulkuri mustalaiselämää bussissa, kiertäen maailmaa konsertoiden ja tehden taidetta. Tekisimme rahaa netistä ja rakastaisimme toisiamme ja pertettä ihan mielettömästi.

Äänestä
  • Miksi pitäisi olla nainen elääkseen noin?

    Äänestä

  • 234 kirjoitti:

    Miksi pitäisi olla nainen elääkseen noin?

    Siksi että ätmi ei saa naista eikä voi siis hankkia lapsia eikä tehdä mitään kumppanin kanssa, kun ei ole kumppania. Nainen saa miehen, jos vain haluaa, joten naisena voi valita, miten eläisi.

    Äänestä

Et ehkä sinä, mut jotku naiset antaa huononkuvan ittestään, ni se heijastuu kaikkiin naisiin.

Äänestä
  • Ei pitäisi. Ihmiset ovat yksilöitä ja erilaisia. Jos esimerkiksi joku lapsi käyttäytyy huonosti, en moiti kaikkia lapsia hänen käytöksestään.

    Äänestä

  • 12x12 kirjoitti:

    Ei pitäisi. Ihmiset ovat yksilöitä ja erilaisia. Jos esimerkiksi joku lapsi käyttäytyy huonosti, en moiti kaikkia lapsia hänen käytöksestään.

    Mutta miehiä moittisit, kuten kaikki feministit.

    Et voi kieltää, etteikö naiset nimenomaan puhuisi käyttäen muotoa "miehet" jatkuvasti.

    Äänestä

  • Kukaan feministi ei syydä sellaista haukkumisryöppyä miesten suuntaan kuin ExPUA naisten suuntaan lähes päivittäin.

    Äänestä


Tuota noin.

Jolla on kokemusta tietokonepeleistä, hän varmasti tietää että silloin kun laittaa tietyn huijauskoodin, saa yhtä sun toista mukavaa aikaiseksi.

Kuten kuolemattomuus- ja seinienläpikävely-moodit yms.

Naisella on sellainen etuoikeutus-moodi luonnostaan, mikä vastaa tuollaisen pelin "kuolemattomuus, rajattomat panokset, ja kaikki muut"-moodia.

Joten hirveän helppoahan se olisi silloin.

Äänestä

  • ktn- kirjoitti:

    Tarkoitat varmaan tätä "miehillä on helpoimmat asetukset peleissä" -tekstiä: http://whatever.scalzi.com/2012/05/15/straight-white-male-the-lowest-difficulty-setting-there-is/

    En tiedä, oletko tyhmä vaiko etkö tosiaankaan ole kärryillä, mutta sinä jonka agendana on todistaa hypergamia ja MAT todeksi, jopa siinä määrin että lällättelet ätmeille miten jopa sinunlainen lihava ja ruma kurppa saa seksiä ja ne eivät, ja sitten tulet kertomaan minulle että miehet ovat etuoikeutettuja? :D

    Äänestä

  • Ootko koskaan kuullut 1) sarkasmista , 2) että elämään kuuluisi jotain muutakin kuin seksi?

    Miehet todella ovat seksinkin saralla etuoikeutettuja. Vähälläkin rahalla saa ammattilaisen, joka hoitaa SUN TARPEET kuntoon. Nainen jos menee baarista hakemaan miestä, niin miestä kiinnostaa vain MIEHEN OMAT TARPEET. Koko v.tun pornoteollisuuskin palvelee kaltaistesi etuoikeutettujen pullamössöheteromiesten tarpeita. :)

    Eli jos nainen haluaa samanaliasta palveluseksiä kuin miehet saa huorissa, niin saa maksaa itsensä kipeäksi jostain escortista.

    Mutta hei, jos on tuollainen empatiakyvytön yksilö kuin sinä, joka ei voi nähdä itseään muuta kuin maailman surkeimpana kärsijänä, niin elämä on varmasti todella vaikeaa. I really feel for you, on varmaan rankkaa olla niin pain in the ass ihminen, että kukaan ei tykkää eikä siitä voi nähtävästi mihinkään hyvään suuntaan kehittyäkään.

    Kyllä, uskon, sulla menee meistä kahdesta huonommin. Ikävää, että et osaa niitä valkoisen tervekehoisen cisheteromiehen etuoikeuksiasi käyttää muuhun kuin valittamiseen.

    Äänestä

  • ktn- kirjoitti:

    Ootko koskaan kuullut 1) sarkasmista , 2) että elämään kuuluisi jotain muutakin kuin seksi?

    Miehet todella ovat seksinkin saralla etuoikeutettuja. Vähälläkin rahalla saa ammattilaisen, joka hoitaa SUN TARPEET kuntoon. Nainen jos menee baarista hakemaan miestä, niin miestä kiinnostaa vain MIEHEN OMAT TARPEET. Koko v.tun pornoteollisuuskin palvelee kaltaistesi etuoikeutettujen pullamössöheteromiesten tarpeita. :)

    Eli jos nainen haluaa samanaliasta palveluseksiä kuin miehet saa huorissa, niin saa maksaa itsensä kipeäksi jostain escortista.

    Mutta hei, jos on tuollainen empatiakyvytön yksilö kuin sinä, joka ei voi nähdä itseään muuta kuin maailman surkeimpana kärsijänä, niin elämä on varmasti todella vaikeaa. I really feel for you, on varmaan rankkaa olla niin pain in the ass ihminen, että kukaan ei tykkää eikä siitä voi nähtävästi mihinkään hyvään suuntaan kehittyäkään.

    Kyllä, uskon, sulla menee meistä kahdesta huonommin. Ikävää, että et osaa niitä valkoisen tervekehoisen cisheteromiehen etuoikeuksiasi käyttää muuhun kuin valittamiseen.

    Oletko koskaan kuullut itsensä pussiin puhumisesta, toisen pointin todistelusta ja nolosta selittelystä kun kaikki tuo selviää?

    No, sinä varmaan olet kuullut siitä ja usein, sillä sen verran tunnut olevan kuin steretyyppinen, tyhmä ja itsekäs femakko, joka saarnaa muille etuoikeuksista, vaikka itse edustaa kaikkein etuoikeutetuin kansanosaa.

    Miehet eivät ole etuoikeutettuja, sillä seksuaalinen valta on naisella, joten on mahdotonta että mies voisi olla etuoikewutettu.

    Mistä pääsemme taas tuohon itsensä nolaamiseen; jos nainen ei ole etuoikeutettu, niin miten se voi silti elättää itsensä huoraamalla? Ei se ole todista muusta kuin naisen etuoikeutuksesta, vitun idiiootti. :D

    Itse asiassa, se on jopa esimerkki siitä, miten nainen riistää systeemaattisesti miehen seksuaalisuutta ja resursseja. (Pornoteollisuudessa taas naiset ovat niitä jotka ansaitsevat enemmän ja omaavat alan korkeamman statuksen, että siinä sinulle etuoikeutusta).

    "Eli jos nainen haluaa samanaliasta palveluseksiä kuin miehet saa huorissa, niin saa maksaa itsensä kipeäksi jostain escortista. "

    Joo, koska huorat ovat ilmaisia miehelle? Että sinä olet kyllä tyhmä.

    Empatiakyvyttömästä puhuminen sen jälkeen, kun on myöntänyt että tiedostaa oman etuoiketuksensa, ja vittuilee siltä pohjalta heille joilla ei sitä ole, on myös erinomainen osoitus siitä minkälainen on "moderni vahva ja tasa-arvoinen" nainen älyltään ja luonteeltaan. Kyllä meinaan kelpaa saarnata siitä, miten vittuilun kohde on se etuoikeutettu.

    Äänestä

Luulen että kourisin koko ajan tissejäni ja työntäisin vihanneksia vittuuni. En voisi hillitä itseäni, kun kerrankin pääsen tissien ja pillun kimppuun, olkoot sitten vaikka omat.

Äänestä

Todennäköisesti elämäni olisi ainakin erilaista. Olen huomannut, että monet naiset ovat seksuaalisesti korkeamman moraalin omaavia. Ilmeisesti siitä paineesta, että heitä huoritellaan ja lutkitellaan helposti. Elli voi olla että eläisin seksuaalisesti ahtaamassa maailmassa naisena, joka rajoittaisi minua enemmän. Lisäksi esim. naisten ryyppäämistä paheksutaan enemmän kuin miehen, joten nuorempana olisi varmaan vähemmän ryyppäilyt. Toisaalta luulen, että monella naisella on parempi keskittymiskyky ja kokonaisuuksien hallintakyky. Joten ehkä naisena olisin opiskellut ahkerammin ja oppinut paremmin ja luultavasti olisin työelämässä pärjännyt paremmin. Jos olisi lapsia, niin niidenkin kasvattamisesta oletettaisiin, että otettaisiin enemmän vastuuta. Laittaisi lapsia työelämän edelle. Tässäpä nyt alkuun joitakin juttuja mitä tuli mieleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainenmiettii kirjoitti:

Miehet nyt vastatkaa: Millaista elämää eläisit naisena? Kerro mahdollisimman yksityiskohtaisesti!! Mitä tekisit työksesi - samaa kuin nyt vai jotain muuta? Olisiko sinulla parisuhde tai lapsia? Jahtaisitko sinkkuna jännämeihiä? Nussisit ytmin panoringissä?

Miksi eläisit juuri näin? Miksi elämäsi olisi erilaista vai olisiko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu