Siis naisten "menemisiin" !
Kun olin parisuhteessa viimeksi, niin meni noin joka tapaamisella 40-60€ rahaa!
Sinkkuna säästyy niin paljon enemmän rahaa, ja jää vähän säästöönkin :)
Enää en ala seurustelemaan, vaan etsin vain yhden illan panoja.
Kun olin parisuhteessa viimeksi, niin meni noin joka tapaamisella 40-60€ rahaa!
Sinkkuna säästyy niin paljon enemmän rahaa, ja jää vähän säästöönkin :)
Enää en ala seurustelemaan, vaan etsin vain yhden illan panoja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hölmöä maksaa kaikki jos se kerran harmittaa. Pitää sanoa suoraan, että menot laitetaan puoliksi, eikä tarjoutua maksamaan jos ei oikeasti halua.
No, mutta tuohan on tullut vielä halvaksi. Menepä avioon ja käy lomalla. välimerellä ehkä 2 vko loman budjetti 5000,00 ja kun palaat on tietenkin saatava uusia vaatteita, no se on sitten 500. Niin kaikella on hintansa, myös sillä kestotilauksella, mutta kalliimmaksi nuo irtonumerot sinulle tulevat, mietippä asiaa ihan kynän ja paperin kanssa.
Entäs sitten, kun olet vanha eli 50 vuotta myöhemmin. Ei oo lapsia, ei oo muuten oikeastaan mitään. Muuten ongelmia sen suhteen tulee jo paljon aikaisemmin lähinnä yhteisöllisenä paineena perhejuhlissa tmsv. Oma on valintasi, mutta ..... Rahalla ei saa kaikkea, se vaan auttaa vähän sinua.
Jos raha on sinulle elämässäsi kaikkein tärkein, on todennäköistä, että kukaan nainen ei sinua huoli pidempiaikaisesti, elämässä on tärkeämpiäkin asioita, mutta ne maksaa.
Palataan tuohon irtopainosteoriaan, mieti, mitä muuta saat kuin sen mitä olet ostamassa.....
Mistähän ne kaikki taudit johtuvat.......
Kyllä se on aika kallista kun nainenkin haluaa koko ajan uusia vaatteita ja lomakin maksaa jo sen 5 tonnia hotelleineenja lentoineen Olin exän kanssa lomalla rukalla kerran ja 2500 meni tosta vaan. Sitten nainen haluaa sisustaa ja ostaa uusia huonekaluja jos muuttaa miehen luokse joten sekin maksaa jo pari tonnia.
Yli 20 vuotta naimisissa eikä olla yhdelläkään lomalla käyty. Vaatteita ostan vain kun todella tarvitsen. Huonekalut on kirpparilta jne. Avioitukaa ihmisen kanssa, joka jakaa samat arvot. Miksi tuhlata?