kuuluuko satulan nousta takaa etukaareen asti nostettaessa? mikä satulassa "vikana" jos näin tekee?
kysymys satulasta
apuaaaa
1
79
Vastaukset
- poni----
En nyt ihan ymmärrä mitä tarkotat.
Mutta kun satula on hevosen selässä, sen kuuluu olla selkää vasten koko matkalta toppausten osalta. Sekä ilman painoa, että ratsastajan kanssa.
Jos takakaari nousee ylös eli takatoppaukset irti hevosen selästä, voi satula olla esimerkiksi liian leveä tai liian kaareva hevosen selkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093