http://www.kaleva.fi/juttutupa/hinta-ja-laatu/savuluut/2232625
http://www.lihajaloste-korpela.fi/porsaan-savuluut.php
http://keskustelu.suomi24.fi/t/5104976
https://www.youtube.com/watch?v=xUdIs5nuPYY
Mistä nykyään savuluita
5
4831
Vastaukset 5
- Vanhakokki
Ostin pari viikkoa sitten paikallisesta S-kaupasta Korpelan savuluita. Kilohonta 5,09€. Paketin hinta 3,88 josta olemme (2 ihmistä) syöneet keittoa kaksi kertaa. Loput on pakasteessa.
Arvostelu: Lihaisia, hieman liikaa savustettu, mutta kun liottaa vähän aikaa lämpimässä vedessä liika savun maku poistuu. Todella hyvää!
Ei ole kaupassa ympäri vuotta.
Näin P-Karjalassa. - lookkkinen
Koillismaalta löytyy tuo tuote myös , ainakin s-ryhmältä.
- hinnasta_viis
Minäkin ostan savuluita ja liotan sitten savun maun pois. Luuton sian kasler olisi halvempaa mutta liotettu savuluu on parempaa.
- kauppajatkuu
syksyllä vasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901328
- 45677
- 20629
- 46569
- 48569
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38549- 70531
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176478