Tossa muutama liike itähelsingin suunnalta.
Itse asioinut Vuosaaren pyörähuollossa.
hyvä vanhan-ajan fillariliike.Vuosikymmenien kokomuksella.
Edullinen.
Hommat hoituu ammattitaidolla.
Myy uusia ja käytettyjä / huollettuja pyöriä.
Hyvä palvelu.
Työt tehdään sovitusti.
Myös pyörien nouto / palautus toimii.
Huollettavat pyörät haetaan myös kotiosoitteesta ja tuodaan huollettuina takaisin.
http://www.vuosaarenpyorahuolto.fi/cms/index.php
http://www.itisbike.fi/Sivusto/Itisbike.html
http://www.velo-oxygen.fi/
Itse asioinut Vuosaaren pyörähuollossa.
hyvä vanhan-ajan fillariliike.Vuosikymmenien kokomuksella.
Edullinen.
Hommat hoituu ammattitaidolla.
Myy uusia ja käytettyjä / huollettuja pyöriä.
Hyvä palvelu.
Työt tehdään sovitusti.
Myös pyörien nouto / palautus toimii.
Huollettavat pyörät haetaan myös kotiosoitteesta ja tuodaan huollettuina takaisin.
http://www.vuosaarenpyorahuolto.fi/cms/index.php
http://www.itisbike.fi/Sivusto/Itisbike.html
http://www.velo-oxygen.fi/
Vastaukset 15
Vanhimmat
Lopeta massapostittaminen ja mainostaminen. Se on sääntöjen vastaista ja huonoa käytöstä. Agressiivinen ja petollinen mainontasi pilaa Vuosaaren pyörähuollon maineen.
Joku huomasi jo aiemman viestisi mainokseksi ja nyt olen itsekin siitä varma.
En tiedä kuin tämän itisbiketin ja ei menoa enää samaan paikkaan toista kertaa.
Velo & Oxygen on ihan asiallinen liike.
Käytin Velo & Osygenissä pyörää huollossa. Kuntoon tuli, mutta nyt se on muuttanut pois Itäkeskuksesta. Ikävää.
Pitäis viedä fillari huoltoon.
Molemmat lähekkäin itiksessä.
Kumpi olis luotettavampi.
ItisBike vai Velo & Oxygen.
Itisbikeä tosin ei ole pahemmin kehuttu.
Velossa oli niin ympeä palvelu, et siirsin pyörän ItisBiken puolelle enkä ole katunut
Varmistan vielä ,että kaikki tietävät ,ettei Itisbikeen Kauppakartanonkadulla ole Menemistä
Pyöräliike Helsingissä. Lyhyesti ja ytimekkäästi,.
Huonointa asiakaspalvelua olen saanut Cyclecenter Helsinginkatu 9.
Asiakasta kohdellaan välinpitämättömästi, asiantuntemuksensa on, että "saa vaan myytyä jonkun pyörän".
Myyjän / omistajan olisi syytä mennä "kurssille" opettelemaan asiakaspalvelutaitoja. Hän on kuin seipään niellyt :). Sääliksi käy pyöräkorjaajaa, jolla on noin tyly pomo.
Pakko kompata. Itse ostin pyörän samaisesta liikkeestä muutama vuosi sitten ja samanlaiset fiilikset jäi myös itselle. Sen jälkeen onkin Cyclecenter ollut boikotissa omalta osaltani. Ja tuskin lienen ainut...
Kaverini käytti Itis-bikessä ja joutui itse korjaamaan huollosa tehdyt virheet.Kaiken kukkuraksi kauppias oli liimannut liikkeensä mainostarran kaverini pyörän runkoon,kysymättä lupaa.
Kauheata. Kas kun kaveri ei osaa valittaa
Cyklecenter hesarilla veti välistä.Kauppias myi mulle pyörän ennakkoon huippuosilla mutta pyörää haettaessa kammet oli fsaan kuraa.Olen niin amatööri etten huomannut eroa kampien välillä ja kauppias ei ollut kiinnostunut kertomaan asiasta ei ennen kauppoja eikä jälkeen.
Joo tälle kesälle Tavoitteena n 4000km pyöräilyä, miten työtilanne sallii, vlv on mahdollista ajaa pitempiä reisuja sittenki!
Jo mutaman vuoden huollattanut ItisBikessa enkä voi sanoa moitetta mistään. Kohtuu edullinen ja ystävällinen palvelu. Riittää mulle
velo oxygenissä erittäin huono palvelu sielä ei todellakaan pelaa mikään