Koska naiset on todella nirsoja. Ei naiset vastaa meille tavallisille miehille vaikka naiset on itse taviksia. Ei naiset ole meitä parempi missään. Naiset ovat usein jopa todella huonokuntoisia mutta ei kelpaa tälläinen hyvä kuntoinen mies.
Nettideittailu on turhaa
naiset-nirsoja
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
No jos Miss Suomi -kandidaatit ovat todellakin mielestäsi taviksia, niin en ihmettele ettet saa heitä kiinnostumaan itsestäsi.
Mitenkä tämä liittyy tuohon ekaan viestiin lainkaan?
En jaksa lähteä etsimään linkkiä, mutta aloittajan eilisen kommentin mukaan mm. Miss Suomi -kandidaatit ovat siis vain taviksia. Jos taviksen taso = kelpaisi missiksi, niin aika harva ylittää aloittajan riman.
Mulle kävi silleen että kirjoitin yhdelle naiselle jonka osittain tunsin. Minulla oli profiilissani pitkähkö kuvaus itsestäni ja pari kuvaakin. Aloitukseenkin panostin.
No yllätys yllätys nainen ei vastannut.
Sit yhtenä päivänä menin kasvotusten puhumaan hänelle ja pyysin ulos.
Ja hän oli todella iloinen siitä ja suostu. Myöhemmin utelin siitä miksei hän vastannut netissä, sain siihen vastaukseksi ettei hän ollut sen tarkemmin lukenut viestiä tai profiilia. Hän oli siellä kuulemma muuten vaan.
Itse olen etsinyt tavallista yh-äippää, ikä haarukka 34-45. Jolla olisi 1-2 alle kouluikäistä lasta. Sellaista joka pitää huolta itsestään eikä ole päästänyt itseään ihan haaskiolle. Ompa todella vaikeaa vaikka näitä pitäis olla suomessakin paljon. No kai se on se paha kun asuu maaseudulla. Kaikki maalla asuvathan on juntteja ja peräkamarinpoikia. Pitääkö naisissa saada heräämään joku hoivavietti. Onko liian vaikeaa jos mies pystyy huolehtimaan kodistaa, tekemään ruokaa ja olemaan vielä isäkin lapselleen. Painoindeksini on 26, joten en niin läskikään ole. Teen ruumiillista työtä paljon joten en ole mikään kukkakeppi. Naisiakin on ollut ja pitkiä suhteita, joten en kai niin rumakaan ole. En juo enkä polta, omat hampaat suussa. Olen puhelias, huumorintajuinen ihminen, siis ihan ihminen :D
Kertokaas naiset mikä teissä on kun ette edes yhtä vastausta tai keskustelun avausta voi kirjoittaa ???
"No kai se on se paha kun asuu maaseudulla. Kaikki maalla asuvathan on juntteja ja peräkamarinpoikia."
Ehkä kyse ei ole siitä, että kaikki maalla asuvat olisivat juntteja ja peräkamarinpoikia, vaan nuo kuvaamasi naiset eivät halua etäsuhdetta. Lapsen kanssa ei muuteta ihan vähässä kummassa uudelle paikkakunnalle, työpaikan saaminen maalta tai pieneltä paikkakunnalta on haastavaa ja jotta homma voisi onnistua, naisen pitää haluta muuttaa maalle. Eivät kaikki halua.
Kuin omasta suustani paitsi että asun pienessä kaupungissa suurkaupungin välittömässä läheisyydessä. Olen 34 ja haen ikähaitarilla -5v naisia. Saa olla lapsia tai saa olla lapseton. Yhteleväisyyttä kanssasi on myös se että ketään naista ei kiinnosta. Ei samassa kaupungissa jossa itse asun eikä tuossa vieressä olevassa suurkaupungissa. Vetää neuvottomaksi enkä tiedä miten enää toimia sen suhteen saamisen eteen.
Kokeile muuta tutustumisreittiä kuin nettideittailu vaihteeksi. Tässä vaiheessa kaikille pitäisi olla jo selvää, että nettideittailu on lähtökohtaisesti pinnallista eikä toisen kanssa pääse muodostumaan edes mahdollisuutta lähempään tutustumiseen jos ei naama miellytä. Kun ihmisiin tutustuu luonnollisemmin, voi toisen hurmata omalla persoonallaan, älyllään tai huumorillaan jolloin se naamakin alkaa näyttämään ihan mukavalta.
Niin eihän tässä vielä kukaan ole mihinkään muuttamassa :D
Mutta kun ei kukaan edes halua yrittää. Sitä pointtia en ymmärrä että mitä siinä häviää jos pari viestiä vaihtaa :/
Kaikki naiset on muuten vaan tehnyt profiilin. Jos menee baarissa tai muualla juttelee naisille niin naiset hylkää miehen heti ulkonäön takia. Keksivät kyllä tekosyyn miksi ei halua tutustua.
Hyvä asia, niin ei tule vahinkoja. En ole koskaan pettänyt, kun kukaan ei ole koskaan ollut kiinnostunut.
Helka varmaan tarkoitti tätä viestiä: http://keskustelu.suomi24.fi/t/13488375#comment-78365012
Aloittajan käsitys tavallisesta naisesta on miss Suomi finalisti ja hän on hämmästynyt kun ei näitä onnistu nettideitistä pokaamaan.
Huomannut sellasen jännän jutun että jos nainen valittaa netissä ettei saa nettitreffeissä viestejä, loppujenlopuksi se tarkoittaakin sitä että ei ole saanut viestejä *kiinnostavilta* miehiltä. Tuo on suoranainen sylkäisy minunkaltaiseni miehen naamaan, joka ei oikeasti saa koskaan viestin viestiä naisilta.
No voin lohduttaa sua sillä että jos sä ylenisit siihen alimpaan miesten ryhmään joka niitä viestejä saa niin ei sinäkään niitä pulleroitten ja muiden yh-vanhusten viestejä noteeraisi. Viesti josta ei ole mitään iloa on oikeastaan sama kuin ei viestiä.
Miehet saa harvemmin ns asiattomia viestejä naisilta. Kaikki naiset ilmeisesti saavat ainakin niitä asiattomia viestejä miehiltä. Miten se sitten niitä viestittömiä miehiä ilahduttaisi että vanhat eltaantuneet tädit toiselta puolelta Suomea vonkaisivat, sitä en tiedä.
Vai että pulleroiden ja yh-vanhusten viestejä. Naiset kuitenkin saavat ihan varmasti viestejä normaaleilta ja tavallisilta, ihan ookoon näköisiltä miehiltäkin, mutta eivät silti koe näitä tarpeeksi kiinnostaviksi vastatakseen vaikkeivät olisikaan mitään hikisiä läskejä tai muuten vastenmielisiä. Koska pitäisi saada se parhaan ja seksikkäimmän näköinen mies.
Ei rumat ja lihavat naiset saa viestejä normaaleilta ja taviksilta jotka sattuisivat asumaan samalla suunnalla ja hakisivat muutakin kuin seksiä. Tää on joku ihme harha mistä ei sitten millään päästä eroon.
Mikä saa äijät pakottamaan päähänsä kuvitellun harhan joka aihettaa vain katkeruutta ja vitutusta?
Kun näitä kommentteja anlysoidaan, niin miksi siis yleensä käyttää jotain nettideittipalvelua?
Jokaisen suusta löytyy tekstiä joka on helppo skrivate tekstiksi jossa todetaan "Ei vastata kun" ja sitä rataa.
Eli nettideittailu on kuollut konsepti. Siitä ei tule kun pahat fiilikset kaikille. Olisko aika mennyt tästä systeemistä ohi ja aika lopettaa nämä palvelut?
Ihmisen ei kannata alentua toisten ylimielisyyteen.
Itse en ole koskaan deittaillut.
Älkää deittailko. Yksin on parempi elää
Suomessa ei arvosteta miehiä pätkääkään ja se on oma vikamme, mutta nyt on jo myöhäistä yrittää sitä korjata.
Kannattaa nettritreffailla ulkomaisia naisia. Kielitaidottomuus tietysti rajoittaa hapsuviiksien tekemisiä...
Kyllä naiset vastaa, jätät vaan CV tyyppiset esittelyt vähemmälle. Tietty jos kirjoitat maisterisnaisille niin CV tietysti pakollinen.
Kun tällaiselle rumemmanpuoleiselle, "vanhalle" (=yli 40) yh:llekin vastaa heti kymmenen-kaksikymmentä kiinnostunutta, niin eihän niille kaikille kannata vastata. Yksi kiinnostava riittää, eikä se kiinnostava ole se nuorin ja komein, vaan kaiken kaikkiaan kiinnostavin. Ei se minusta nirsoa ole että valitsee yhden, jolle vastaa. Vai onko?
ei nyt kannattais keulia liikaa..
Niin ja eikös se vasta olisi pinnallista ja nirsoa, jos vastaisi sille tiukkakuntoisimmalle? Hahhaa... Ei se ole se todennäköisesti paras. Pinta on pintaa.
Jos ei osaa kirjoittaa yhdys sanoja, ei kannata vastata hirveän kirjallisille naisille.
Yhlyssannoihin ja kirjootusvirheisiinhän tämä elo täällä perustuukin.
Itse ajattelen niin, että jos ihminen tekee paljon ja alkeellisia yhdyssanavirheitä, hän ei todennäköisesti lue juuri mitään. Enkä ole kiinnostunut sellaisista miehistä.
Tähän voi tietysti väittää vastaan, että lukiessa kiinnittää huomiota enemmän tekstin sisältöön kuin oikeinkirjoitukseen. Kyllä, kyllä, ja ymmärrän myös sen, että kaikkia kieli ja kielenkäyttöön liittyvät säännöt eivät ylipäätään hirveästi kiinnosta.
Mutta jos harrastaa lukemista (siis muutakin kuin netin keskustelupalstoja yms.) edes jonkin verran, yleisimmät yhdysanat oppii ihan väistämättä ja automaattisesti. Jopa tuntemani lukihäiriöiset eivät tee sellaisia virheitä kuin todella moni vaikka nyt tällä palstalla ja esim. juuri deittiprofiileissa.
Ei perustu mutta mieluummin yksin kuin luku- ja kirjoitustaidottoman kanssa. Keskustelussa tai chattimisessä en ole kovin tarkka mutta se itse treffiprofiili on vähän kuin työhakemus eli siinä pitäisi antaa parhaansa.
Miten kirjoitustaidoton ihminen voi selvitä elämästä?
Tarkoitat varmaan elämässä? Elämästä on aina ulospääsy, vaikka ei kirjoittaa osaisikaan.
No kyllä on pieni se promille määrä ihmisiä suomessa kuka ei lukea saati kirjoittaa osaa. Ihme natinaa yritetään oikein keksimällä keksiä. Laittakaa nyt seuraavaksi vaikka "en arvosta sellaista miestä joka ei osaa pyöräillä ilman apupyöriä"