Venäläiset juhlii Moskovassa! He huutelevat Putinille " Anna meille seuraavaksi Suomi ja Puola".
Lähteekö tästä seuraava rytinä?
Lähteekö tästä seuraava rytinä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Herra Suomen tasavallan Presidentti ja Suomen Hallitus haluamme liittyä Natoon ja heti!
Eikö ne saa hengiltä sitä tolikkaa....
sekopää se ukko on...
Nämä oli venäläisiä jotka huuteli. Putini toteuttaa vain venäläisten tahtoa!
Nyt alkaa kyllä mietityttää kunnolla se NATO-vaihtoehto.
Alkaa olemaan aika aseistaa joka äijä noitten hullujen takia. Valloitusta ei voida estää mutta oma tavoite on tappaa ennen kuolemaa kymmenen ryssää ihan jo perinteiden vuosi jos rajan yli tulee.
Samassakaupassa voisi aivanhyvin antaa putinille myöskin ruåttin ja norjankin, niin ei olisi enää enempää vatvomista asian tiimoilta :D
EI tulisi enää ILIMAN PILLUUTAKKAAN :D, senkunvaan lentelisivät kaikkien koneet ristiinrastiin ja poikittainkin :D
Höpö höpö. Ei kukaan ole huudellut tälläistä. Kumma kyllä sitä huutoa ei teknillisistä syistä saatu nauhalle.
On noita videoita liikkeellä, ei ole ropakantaa!
Täällä keuhtanat vouhkasee vakavalla asialla.
Niitä on niinkin tyhmiä, että uskovet teitä.
Tulipas mieleeni VIELÄKIN PAREMPI EHDOTUS ; PUTINI JA NATOKIN VOIS YHDISTYÄ KESKENÄÄN LEPPOISASTI ; KAVIAARIA JA HYVIÄ VIINEJÄ NAUKKAILLEN :)
NIIN EI TULISI SOTAORPOJA LAPSIA JA LESKIÄKÄÄN :)
Yhdistetään kaikki maailman valtiot niin ei tarvitse sotia eikä tyhjää meuhkaamista vaikka tuo putin on päästään viallapahempi kuin hitleri.
Niin eihän Hitleri paljon mithän pahhaa tehny.
Ketjun avaaja taitaa olla NATOkiimainen???
Ei kuulu ole! Olen aina ollut sitä mieltä että Suomen tulee jatkaa nykyisellä liittoutumattomalla linjalla.
Nyt voi ajatukset alkaa muuttua varsinkin jos vastaavat huutelua jatkuvat.
Huolestuttavaa se on jos 80000 hullua venakkoa heiluu pyssyjen kanssa rajan tuntumassa.
Minkä me niille tehemmä, onko ehdotuksia.
Minkäniminen toimittaja kuuli sitä, ja kuka kuuli toimittajaa?- täytyy olla idioottina, jotta uskoa siihen,- nykyvenäjä on neuvostoliittoa huomattavasti heikompi; jos breznevin aikana ei se hyökänyt meidän kimppuun, uskaltaako se nyt hyökätä?- tuskin.
Lisäksi heillä on paljon muita ongelmia, että ajatella Puolaa ja meitä.
Ei ole isänmaata jota puolustaa kun
maat myyty venäläisille..
Oli kyllä niin paska läppä että oikeen sylettää.
Yleensä ostan iltalehden, mutta ihan kaikkee paskaa en suostu lukemaan!
Tämä"Anna meille Suomi ja Puola" oli huutona Venäjällä jo 1700-luvulla.Silloin saivat Suomen. Venäläiset haluavat Suomen takaisin, kun menettivät sen vallakumouksen melskeissä. Ei pidä kuvitella, että ihminen olisi jotenkin jalostunut. Syntyy uusia sukupolvia, jotka tekevät samat virheet uudelleen. Suomalaiset pakkosiirretään ympäri Siperiaa ja venäläiset tulevat tänne. Näin on tehty ennenkin Venäjällä. Väkeä on siirretty ympäri maata, kun on lääniä, minne siirtää.
Putin ei voi antaa Suomea venäläisille. Hullua hurskastelua vodkajuomisessa. Ja mitä tavallinen venäläinen saisi Suomesta? Tuntuu turhalta uutisoida näitä tunnelmia. Suomi ei ole ukraina, vaan itsenäinen valtio. Ei siis sidoksissa Venäjään. Kauppa on kauppaa ja se rajat ylittävää. Venäläisille ei saa myöntää passitonta maahantuloa, rikollisuude n ja muun välttämiseksi. Suomen tulee kontroloida itsenäisenä valtiona idänmailta tulevia. Kannattaa tietysti myydä rahalla omaisuutta, mutta samalla valvoa muuttajia.
EI MIHKÄÄN NATOON!! Ne oli valikoituja ihmisiä siellä punaisella torilla ja niille oli kerrottu mitä pitää huutaa!
Jokaisen suomalaisen tulisi kylläkin huutaa hätähuuto Venäjälle "PUTIN PELASTA MEIDÄT EU:LTA!!!
Tänne voi kyllä tulla mutta pois ei pääse.....