Kakka päät

Kaikki ansiosidonnaisella päivärahalla sohvassa lojuvat laiskat, lapioimaan lunta keskustaan.

Onneksi PERUSSUOMALAISET poistaa koko ansiosidonnaisen venkoilun koska ei yhtään puolueessa työtöntä ole tässä kunnassa .
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mukava olla persun johtajan töissä välistä ja ansiosidonnaisella ja laatta lentää viikonloppuisin

Äänestä
  • Kukahan on tämä tarkoittamasi persun johtaja?

    Äänestä

Persuilla ei ole mitään vastuuta, heittävät vain läppää. Sipilä luppaa sentään 9 euroa palkkaa päivässä työttömile.

Äänestä
  • Sipilähän lupaa antaa jopa synnitkin anteeksi köyhille.

    Äänestä

  • Ei Sipilän puheista kannata piitata, mies puhuu tänään tätä ja huomenna toista. Ennen edellisiä vaaleja hän mainosti, ettei hyväksy eläkeiän nostoa ja valittuaan vaati eläkeiän nostoa.

    Kun Kevan kepulaiset toimitusjohtajat Markku Kauppinen Simo Lämsä ja Merja Ailus joutuivat eroamaan, ennen kuin heidät erotettiin – ilmoitti Sipilä, ettei nyt tehdä poliittista valintaa. Niinpä Kevan toimitusjohtajaksi valittiin kepulainen Jukka Männistö, joka ilmoitti kaiken lisäksi, ettei aio jättää jäsenkirjaa edes valintansa jälkeen.

    Tämmöinen mies tuo Sipilä on

    Äänestä

  • persnettoa kirjoitti:

    Sipilähän lupaa antaa jopa synnitkin anteeksi köyhille.

    Jumalan rauhaa kepulaiset.

    Äänestä

Montakohan persun jäsentä on tässä kunnassa?

Äänestä
  • Montako - niitä on yheksän.

    Äänestä

Kattilapäät, Sankopäät yms.....

Äänestä

Otahan sit lapio mukaan ja kylille... Aloita vaikka tuosta kauppatien kulmasta.. Työniloa vaan sullekki. Ai niin ja muista äänestää Persuja.

Äänestä

Aloittaja ilmoittanee tänne puhe-elinnumeronsa ja samalla kuinka monta työtöntä hän on valmis palkkaamaan.

Äänestä

Tulisinhan mie muttei ole lapiota ja työhalutki kaonneet mut voin tulla eteiseen pummimaan euron kaks viljatuotteisiin nesteen muodossa,en kykene ja en pysty ny töihin mieletön rapula päälä,katoma kesämmällä ku vähempi tota luntaki....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nokeavaan kirjoitti:

Kaikki ansiosidonnaisella päivärahalla sohvassa lojuvat laiskat, lapioimaan lunta keskustaan.

Onneksi PERUSSUOMALAISET poistaa koko ansiosidonnaisen venkoilun koska ei yhtään puolueessa työtöntä ole tässä kunnassa .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu